Huawei Win-Win Innovation Week: Kde budou mobilní sítě za deset let

Jakou roli hrají operátoři v digitalizaci naší společnosti, kde budou mobilní sítě za deset let, nebo jak lze pomocí technologií podpořit globální trend udržitelnosti – na Huawei Win-Win Innovation Week do čínského Šen-čenu se tento týden sjeli světoví experti, aby diskutovali aktuální výzvy v sektoru informačních a komunikačních technologií.
Marketingový ředitel divize pro operátory ve společnosti Huawei Philip Sung během svého proslovu na Huawei Win–Win Innovation Week. Foto: Huawei

Společnost Huawei zároveň v průběhu týdne představuje své největší novinky, informuje o pokroku ve výzkumu, vývoji a inovacích v odvětví ICT a navazuje tak na zimní veletrh MWC ve španělské Barceloně.

Pro budoucnost planety a lidstva je zcela zásadní boj proti změnám klimatu s důrazem na udržitelnost. Digitální technologie mohou výrazně přispět k transformaci naší civilizace a v posledních letech již výrazně podpořily nízkouhlíkový a chytrý rozvoj společnosti – příkladem jsou energeticky efektivní 5G technologie, na jejichž základě jsou budovány zelenější telekomunikační sítě.

„Společně s nepřetržitým vývojem ICT infrastruktury a mobilních sítí se stane hodnocení podle Indexu uhlíkové intenzity sítě (NCIe) kritickou součástí budoucích sítí,“ uvedl marketingový ředitel divize pro operátory ve společnosti Huawei Philip Sung při představení nové řady zelených řešení. „Hlavním cílem je pomoci operátorům systematicky budovat zelené sítě, které současně zvládnou řešit nárůst provozu a snižovat emise uhlíku.“

5.5G jako nový průmyslový standard

Životnost nových komunikačních technologií bývá obvykle kolem deseti let. Síťové služby se postupem času neustále vyvíjí, což vede k vyšší kvalitě připojení i lepší uživatelské zkušenosti. Především v posledních dvou letech se technologie 5G rozvíjí velmi rychlým tempem a postupně předvádí svůj obrovský potenciál.

Nepřetržitá snaha o stále dokonalejší uživatelský zážitek či rozšiřování služeb internetu věcí (IoT) však také zvyšuje požadavky na technické možnosti sítí. Na scénu proto přichází sítě 5.5G, které umožňují především vyšší přenosové rychlosti dat.

„Do roku 2025 očekáváme celou řadu nových požadavků na síťové služby, které budou mít obrovský tržní potenciál,“ uvedl během svého vystoupení na Innovation Week výkonný ředitel a předseda správní rady divize Huawei David Wang. „Jsme tady, abychom o těchto možnostech diskutovali s operátory a partnery z oboru a prozkoumali inovace, které nám pomohou připravit půdu pro sítě 5.5G.“

Koncept sítě 5.5G představila společnost Huawei před dvěma lety a letos v dubnu navázala s konceptem F5.5G. Podle Wanga musí být po celé planetě postupně zpřístupněna síť o rychlosti 10 Gb/s. Huawei očekává, že bude do budoucna umělá inteligence plně integrována do výrobních procesů podniků a velikost trhu 5.5G IoT dramaticky poroste.

Efektivní ukládání dat zvýší kvalitu služeb operátorů

Způsob, jakým operátoři ukládají svá data, je dlouhodobě v hledáčku celé řady dodavatelů ICT technologií. Zaměřuje se na něj i společnost Huawei, která v průběhu Win-Win Innovation Week představila redesignované portfolio cloudových řešení pro operátory a zároveň společně s Mezinárodní datovou společností (IDC) vydala Bílou knihu s názvem Telco Operator Data Storage Power Index.

Bílá kniha přistupuje k procesu ukládání dat z pohledu operátora a poskytuje přehled digitálního vývoje v různých zemích. Jedná se o první publikaci v oboru, která systematicky zpracovává výzkum ukládání dat operátorů v různých oblastech.

Navrhuje pět základních indikátorů pro měření schopností ukládání dat spolu s třívrstvým vyhodnocovacím systémem pro měření těchto indikátorů. Bílá kniha také identifikuje čtyři budoucí trendy v cílové architektuře pro ukládání dat operátora a má sloužit jako průvodce pro rozvoj digitální infrastruktury operátorů a zdroj referencí v éře digitální ekonomiky.

Viceprezident společnosti Huawei a prezident produktové řady datových úložišť Peter Čchou během svého vystoupení na Huawei Win–Win Innovation Week. Foto: Huawei

Viceprezident společnosti Huawei a prezident produktové řady datových úložišť Peter Čchou věří, že je mezi operátory značný zájem o maximalizaci hodnoty dat a měření efektivity ukládání, správy a využití dat v rámci datové infrastruktury.

Aby společnost Huawei mohla operátorům s tímto záměrem pomoci, již více než deset let významně investuje do výzkumu a vývoje produktů a řešení pro ukládání dat. V současné době tyto produkty využívá přes 400 operátorů ve více než 150 zemích a regionech po celém světě.

Nově publikovaná Bílá kniha je výsledkem intenzivní spolupráce mezi Huawei a IDC. Cílem tohoto dokumentu, který vznikl na základě rozsáhlé komunikace s odborníky, zákazníky, klienty a partnery v oboru, bylo vytvořit systém pro vyhodnocování výkonu úložiště dat, který operátorům umožní komplexně posoudit jejich datovou infrastrukturu a zajistit, aby byla stabilní, spolehlivá a efektivní.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.