Hubáčkův nový nemovitostní fond

Bance Creditas přibývají klienti, na konci listopadu jich už bylo přes devadesát tisíc. Loni touto dobou to bylo o 40 tisíc míň. Spolu s tím banka rozšiřuje i portfolio produktů. Dosud nabízela jen několik korporátních dluhopisů. Novinkou je možnost investice do nemovitostního fondu.
Banka Creditas rozšiřuje portfolio produktů: Nově nabízí možnost investice do nemovitostního fondu. Foto: FAEI.cz

Majitelem Banky Creditas je miliardář Pavel Hubáček, podle časopisu Forbes 21. nejbohatší Čech s majetkem kolem deseti miliard korun, který se v nemovitostech prostřednictvím mateřské firmy Unicapital dlouhodobě dobře orientuje, a vznik nemovitostního fondu proto není překvapením.

Fond se má zaměřit hlavně na komerční nemovitosti, které vytvářejí pravidelné příjmy z nájmů. Cílem fondu je dlouhodobé stabilní zhodnocení okolo pěti procent ročně. „Nespekulativní investice do realit jsou obecně spíš konzervativní a mohou být dobrým doplňkem rozložení majetku u klientů, pro něž jsou akcie příliš rozkolísané,“ sdělila portálu FAEI.cz ředitelka retailového bankovnictví Věra Pavlišová.

Peníze na nákupy

Cílem nemovitostního fondu je shromáždit peníze od velkých i malých investorů na nákup nemovitostí. V současné době jsou možné jednorázové investice v objemu alespoň 100 tisíc korun, výhledově půjde investovat i pravidelně v menších objemech. Investiční horizont by měl být minimálně pět let.

Investice mají zamířit primárně do funkčních nemovitostí v České republice, které jsou schopny generovat okamžitý hotovostní tok. Jde především o komerční nemovitosti, jako jsou administrativní budovy, obchodní a multifunkční centra, skladové a logistické parky a průmyslové objekty.

„Strategie fondu počítá i s případnými prodeji nemovitostí, pokud přinesou odpovídající zisk s tím, že výnosy z investic budou reinvestovány,“ dodala Pavlišová.

PSALI JSME:
Investice do nemovitostního fondu. Čím je zajímavá?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Investice

Investiční vyhlídky na rok 2020

Co čekat od roku právě začínajícího? Budou na jeho konci investoři podobně spokojení, jako mohli být loni? Budoucnost může předpovídat každý. Na tom není nic složitého. Problémy však přichází ve chvíli, kdy chceme, …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Dostávali jsme to rozkazem, který jsme museli jako vojáci splnit,“ říká bývalý vojenský pilot. Vnuka inspiroval k natočení filmu Narušitel

Rozhovor
„Tenkrát jsme to dostávali rozkazem, který jsme museli jako vojáci splnit,“ říká v rozhovoru pro portál FAEI.cz bývalý stíhací pilot československé armády Vladislav Balda (*1943) rok po tuzemské premiéře filmu „Narušitel“, který natočil jeho vnuk, mladý český režisér David Balda. Ten pomohl rozhovor se svým dědečkem uskutečnit.
Rolovat nahoru