Hubáčkův nový nemovitostní fond

Bance Creditas přibývají klienti, na konci listopadu jich už bylo přes devadesát tisíc. Loni touto dobou to bylo o 40 tisíc míň. Spolu s tím banka rozšiřuje i portfolio produktů. Dosud nabízela jen několik korporátních dluhopisů. Novinkou je možnost investice do nemovitostního fondu.
Banka Creditas rozšiřuje portfolio produktů: Nově nabízí možnost investice do nemovitostního fondu. Foto: FAEI.cz

Majitelem Banky Creditas je miliardář Pavel Hubáček, podle časopisu Forbes 21. nejbohatší Čech s majetkem kolem deseti miliard korun, který se v nemovitostech prostřednictvím mateřské firmy Unicapital dlouhodobě dobře orientuje, a vznik nemovitostního fondu proto není překvapením.

Fond se má zaměřit hlavně na komerční nemovitosti, které vytvářejí pravidelné příjmy z nájmů. Cílem fondu je dlouhodobé stabilní zhodnocení okolo pěti procent ročně. „Nespekulativní investice do realit jsou obecně spíš konzervativní a mohou být dobrým doplňkem rozložení majetku u klientů, pro něž jsou akcie příliš rozkolísané,“ sdělila portálu FAEI.cz ředitelka retailového bankovnictví Věra Pavlišová.

Peníze na nákupy

Cílem nemovitostního fondu je shromáždit peníze od velkých i malých investorů na nákup nemovitostí. V současné době jsou možné jednorázové investice v objemu alespoň 100 tisíc korun, výhledově půjde investovat i pravidelně v menších objemech. Investiční horizont by měl být minimálně pět let.

Investice mají zamířit primárně do funkčních nemovitostí v České republice, které jsou schopny generovat okamžitý hotovostní tok. Jde především o komerční nemovitosti, jako jsou administrativní budovy, obchodní a multifunkční centra, skladové a logistické parky a průmyslové objekty.

„Strategie fondu počítá i s případnými prodeji nemovitostí, pokud přinesou odpovídající zisk s tím, že výnosy z investic budou reinvestovány,“ dodala Pavlišová.

PSALI JSME:
Investice do nemovitostního fondu. Čím je zajímavá?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Investiční vína letí vzhůru

O investiční vína z Burgundska je rekordní zájem a jejich ceny nebývale rostou. Informoval o tom fond kvalifikovaných investorů Fond Wine Management, který investoval do dalších několika tisíc těchto luxusních …

Padá bitcoin, něco si přej

Kryptoměny, s jejichž největším a nejznámějším zástupcem – bitcoinem – v čele, opět prudce padají. Slovo „opět“ je namístě, protože nejde o první výrazný propad kryptoměn. Patří ale k těm větším, a tak stojí za to …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB