Investiční oddělení skupiny Českomoravská Nemovitostní nově vede Jiří Šustr

Novým vedoucím investičního a transakčního oddělení skupiny Českomoravská Nemovitostí (ČMN) se stal zkušený odborník na trh s nemovitostmi Jiří Šustr, který ve skupině dosud zastával pozici investičního a transakčního manažera. ČNM o tom informovala v tiskové zprávě.
Investiční oddělení skupiny Českomoravská Nemovitostní nově vede Jiří Šustr. Foto: ČMN

Šustrovým cílem bude využít otevírajících se příležitostí na trhu a prostřednictvím nových akvizic rozšířit portfolio společnosti. Pro letošní rok má skupina na nové nákupy připraveny dvě miliardy korun.

„V segmentu kancelářských nemovitostí byla v druhé polovině roku 2022 značně nižší transakční aktivita. Trh po výrazné změně úrokových sazeb hledal novou cenovou úroveň. Očekáváme ustálení situace a nalezení nové, tržně akceptované cenové úrovně,“ uvedl generální ředitel ČMN Karel Bor.

Jiří Šustr, jenž vystudoval obor finance na Masarykově univerzitě v Brně, je jako nový vedoucí investičního oddělení odpovědný za efektivní alokaci kapitálu v rámci skupiny. Zastřeší operativní i komerční stránku veškerých investičních a divestičních aktivit (opak investice, pozn. red.) skupiny.

I nadále se bude aktivně věnovat vyhledávání a vyhodnocování nových investičních příležitostí a navazování obchodních vztahů. Jeho úkolem bude také zajistit personální posílení týmu, který po loňském vyčkávání chystá nové transakce.

„Mým hlavním cílem nyní bude využít aktuální situaci na trhu, uzavřít akvizice, které naplní očekávání jak naše, tak prodávající strany, a tím opět nastartovat růst společnosti,“ uvedl Šustr, jenž se na pozici vedoucího oddělení přesunul po necelých čtyřech letech ve společnosti.

Nejprve dva roky působil jako transakční analytik, následně byl povýšen na manažerskou pozici a odpovídal za hladký průběh svěřených realitních transakcí po procesní i finanční stránce. Před nástupem do ČNM působil několik let jako konzultant ve společnosti EY.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB