Investiční rada státu Wisconsin nakupuje bitcoin

Státní investiční rada státu Wisconsin (SWIB), která je odpovědná za správu aktiv Wisconsinského důchodového systému, ve svém nedávném podání 13-F zveřejnila, že drží akcie v iShares Bitcoin Trust (IBIT) společnosti BlackRock v hodnotě přibližně 100 milionů dolarů a také něco přes 63 milionů dolarů v GBTC společnosti Grayscale.
Státní investiční rada státu Wisconsin zveřejnila, že drží akcie v iShares Bitcoin Trust společnosti BlackRock v hodnotě přibližně 100 milionů dolarů. Ilustrační foto: Americasroof na projektu Wikipedie v jazyce angličtina, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11328699

Tímto zveřejněním se SWIB stává první americkou státní institucí, která veřejně oznámila držbu spotových bitcoinových ETF, i když jen v malé výši vzhledem k celkové hodnotě svých spravovaných aktiv.

Vzhledem k tomu, že bitcoin se nadále integruje do hlavního finančního ekosystému prostřednictvím investičních nástrojů, jako jsou spotové ETF, může toto odhalení ze strany SWIB přimět další státní a veřejné penzijní fondy k prozkoumání podobných investic.

Mezi další významné kupce bitcoinových spotových ETF, kteří byli nedávno odhaleni ve zprávě 13F, patří BNP Paribas, Wells Fargo, UBS, Morgan Stanley a JP Morgan Chase, i když v poměru k jejich celkovým aktivům jde o poměrně malé expozice.

13F je čtvrtletní zpráva podávaná americké Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) všemi institucionálními investičními manažery se spravovanými aktivy v hodnotě alespoň 100 milionů dolarů, která zveřejňuje jejich podíly. Formuláře musí být podány do 45 dnů od posledního dne čtvrtletí.

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB