
Není tedy žádným překvapením, že jsme zde díky navýšení limitů pro bezkontaktní platby v 29 zemích napříč kontinentem zpracovali další miliardu bezdotykových transakcí. Díky rychlosti, s jakou byla opatření o zvýšení limitů přijata místními institucemi, jsme tohoto pozoruhodného milníku dosáhli za méně než 12 měsíců.
Ve Velké Británii navíc probíhá dalších 400 miliard bezkontaktních transakcí; z nedávného rozhodnutí vlády o dalším zvýšení limitu na 100 britských liber tak mohou těžit jak maloobchodníci, tak zákazníci.
Loňské navýšení limitů napříč Evropou především umožnilo zákazníkům v obchodech projít bezpečně a co možná nejrychleji pokladnou. Důvěra v bezpečnost bezkontaktních plateb se navíc za poslední rok ještě zvýšila. Bezkontaktní platby zůstávají zároveň díky jednomu z nejnižších podílů podvodů napříč všemi platebními metodami jedním z nejbezpečnějších platebních způsobů vůbec.
Proto spotřebitelé bezkontaktním platbám tak důvěřují – přirozeně tak nyní očekávají, že je budou moci provést kdekoli, kde nakupují. Je důležité, aby maloobchodníci dokázali s tímto trendem držet krok.
Bezkontaktní platby jsou také krokem správným směrem, pokud jde o zotavení evropské ekonomiky. Jelikož mnoho podniků pokračuje ve své činnosti i v náročných podmínkách vyvolaných pandemií, je pro ně zásadní získat podporu a prostředky, aby zůstaly i nadále otevřené pro své zákazníky.
Chceme podpořit oživení ekonomiky, které umožní vzkvétat podnikatelům a bezproblémově, bezpečně a flexibilně platit jejich zákazníkům. Očekáváme, že poptávka po bezkontaktních zařízeních bude nadále růst, a bude-li zákazníkům umožněno platit, jak chtějí, povede to k ozdravení celého hospodářství.
Autorka je generální ředitelka společnosti Visa Europe
(Redakčně upraveno)