Jak důvěra spotřebitelů v bezkontaktních platby zrychluje digitální obchod

Názor
Důvěra spotřebitelů v bezkontaktní platby se během pandemie covid-19 zvýšila: Náš výzkum ukázal, že dvě třetiny (65 %) spotřebitelů na celém světě by nadále preferovaly použití bezkontaktních plateb alespoň ve stejné nebo vyšší míře než v současné době. V Evropě je nyní již 80 procent plateb provedených v obchodech bezkontaktních.
Důvěra v bezpečnost bezkontaktních plateb se podle karetní společnosti Visa za poslední rok ještě zvýšila. Ilustrační foto: Pixabay.com

Není tedy žádným překvapením, že jsme zde díky navýšení limitů pro bezkontaktní platby v 29 zemích napříč kontinentem zpracovali další miliardu bezdotykových transakcí. Díky rychlosti, s jakou byla opatření o zvýšení limitů přijata místními institucemi, jsme tohoto pozoruhodného milníku dosáhli za méně než 12 měsíců.

Ve Velké Británii navíc probíhá dalších 400 miliard bezkontaktních transakcí; z nedávného rozhodnutí vlády o dalším zvýšení limitu na 100 britských liber tak mohou těžit jak maloobchodníci, tak zákazníci.

Loňské navýšení limitů napříč Evropou především umožnilo zákazníkům v obchodech projít bezpečně a co možná nejrychleji pokladnou. Důvěra v bezpečnost bezkontaktních plateb se navíc za poslední rok ještě zvýšila. Bezkontaktní platby zůstávají zároveň díky jednomu z nejnižších podílů podvodů napříč všemi platebními metodami jedním z nejbezpečnějších platebních způsobů vůbec.

PSALI JSME:
Česko je v bezkontaktních platbách na chvostě. Žádná evropská země nemá nižší limit

Proto spotřebitelé bezkontaktním platbám tak důvěřují – přirozeně tak nyní očekávají, že je budou moci provést kdekoli, kde nakupují. Je důležité, aby maloobchodníci dokázali s tímto trendem držet krok.

Bezkontaktní platby jsou také krokem správným směrem, pokud jde o zotavení evropské ekonomiky. Jelikož mnoho podniků pokračuje ve své činnosti i v náročných podmínkách vyvolaných pandemií, je pro ně zásadní získat podporu a prostředky, aby zůstaly i nadále otevřené pro své zákazníky.

Chceme podpořit oživení ekonomiky, které umožní vzkvétat podnikatelům a bezproblémově, bezpečně a flexibilně platit jejich zákazníkům.  Očekáváme, že poptávka po bezkontaktních zařízeních bude nadále růst, a bude-li zákazníkům umožněno platit, jak chtějí, povede to k ozdravení celého hospodářství.

Autorka je generální ředitelka společnosti Visa Europe
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Mastercard a Handpoint pomohou malým a středním podnikům s přijímáním platebních karet

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Stát na dostavbě dálnice D4 ušetří až šest miliard

Dostavba dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem může začít. Francouzské konsorcium DIVia podepsalo s ministerstvem dopravy smlouvu, které mu umožní čerpat od bank úvěry v hodnotě 12,5 miliardy korun. Projekt rekonstrukce …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru