Jak se zorientovat v pojištění vkladů? Poradí vlogy Garančního systému finančního trhu

Garanční systém finančního trhu (GSFT) na svém webu a facebookovém profilu uveřejnil první z pětice vlogů s výkonnou ředitelkou GSFT Renátou Kadlecovou. V úvodním vlogu se lidé můžou dozvědět, jak funguje Garanční systém a jak probíhá způsob výplaty náhrad vkladů.
Ředitelka Garančního systému finančního trhu Renáta Kadlecová. Foto: Garanční systém finančního trhu

Historicky první vlog Garančního systému si několik dní po jeho uveřejnění na Facebooku pustilo přes 10 tisíc diváků. Ve videu výkonná ředitelka Garančního systému finančního trhu Renáta Kadlecová informovala o změně tzv. vyplácející banky. Od 20. dubna letošního roku se totiž nově vyplácející bankou pro případ krachu finanční instituce a pro následnou výplatu náhradu vkladů stala Komerční banka.

Spolu s vlogem Garanční systém spustil i krátký kvíz, který měl za úkol ověřit znalosti diváků. Kvízu se zúčastnilo bezmála 500 diváků videa, kteří odpovídali na otázky o pojištění vkladů. Dobrou zprávou je, že téměř 65 % lidí odpovědělo správně na otázku, že pojištění vkladů v bankách, stavebních spořitelnách a kampeličkách je automatické a klienti finančních institucí si jej nemusí zakládat.

Naopak jen málo osob odpovědělo správně na otázku o tom, jaké finanční produkty jsou pojištěné: Celých 37 % dotázaných si nesprávně myslelo, že do pojištění vkladů spadá i penzijní pojištění.

A co zazní v dalších vlozích? Renáta Kadlecová bude hovořit o tom, jaké finanční produkty jsou či nejsou ze zákona pojištěny a proč, jak v Česku historicky probíhala výplata náhrad vkladů anebo o tom, jak probíhá výplata vkladů bank, které na území České republiky nemají sídlo, ale pouze pobočku.

Vzdělávací materiály – nová kapitola na webu Garančního systému

Všechny vlogy po jejich uveřejnění najdou lidé na webu GSFT pod jednou záložkou spolu s dalšími vzdělávacími materiály, které Garanční systém průběžně uveřejňuje. Jde o videoseriál o pojištění vkladů a sadu kvízů pro děti i dospělé, které mají za úkol ověřit znalosti z oblasti finančnictví a pojištění vkladů.

Ve videoseriálu zaznívají odpovědi na nejčastější otázky klientů finančních institucí – tedy co se děje v případě krachu instituce, zda skutečně lidé dostanou vyplaceny náhrady vkladů a také například odkud bere Garanční systém prostředky k výplatě náhrad vkladů.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru