Jak si výhodně půjčit?

Leckomu může přijít půjčka vhod. Protože nikdo nemá nikdy jistotu, že mu bude po finanční stránce přáno, a půjčka může být východiskem z problémů.
Uvažujete právě o tom, že byste potřebovali peníze, které ale nemáte a hned tak ani nebudete mít? Pak zkuste pouvažovat o nějaké vhodné půjčce. Ilustrační foto: Pixabay.com

Nikdo z nás není ušetřen rizika, že se mu někdy peníze předčasně rozkutálejí a on už nebude mít z čeho dál platit svoje výdaje. Na každého může někdy dolehnout finanční tíseň, i na toho, kdo si ji vůbec nepřipouští.

A když už se člověk dostane do situace, kdy není schopen dostát svým finančním závazkům, když už nestačí peníze na všechno, na co by stačit měly, může se tento nedostatek dočasně vyřešit dejme tomu zažádáním si o půjčku. I když vlastně ne pouhým zažádáním si o ni, nýbrž až jejím získáním.

Jakmile člověk dostane půjčku, může vést normální život, a to navzdory tomu, že nejde o jeho vlastní finanční prostředky. Půjčkou se dá zaplatit vše, co je třeba uhradit, a ten, kdo ji dostane, tak má vystaráno. A musí se už jenom postarat o to, aby takto získané finance později i vrátil podle smlouvy.

Jenže nejednomu z nás v bance nevyhoví. Zde se totiž po zájemcích o půjčku obvykle požaduje, aby měli značné příjmy, aby měli registry dlužníků bez záznamů a podobně. A je logické, že ten, kdo má zásadnější potíže ekonomické povahy, právě v tomto neuspěje a odejde s nepořízenou.

Ovšem i takový člověk může potřebnou pomoc získat. Ovšem musí vědět, že pro něj je tu jako dělaná nebankovní americká hypotéka. Tu totiž dostane snadno každý, kdo má nějakou vlastní nemovitost a aspoň nějaké příjmy. Pokud se za takovou půjčku dá ručit zástavou nemovitosti a zmíněné příjmy stačí aspoň na nízké splátky, není problém, aby si tu zájemce půjčil tolik, kolik potřebuje.

I když se taková americká hypotéka bez registru a prokázání schopnosti splácet rovněž neobejde, nejde o neřešitelné problémy, nad nejedním nedostatkem se tu dá přimhouřit oko. A to právě proto, že je zástavou nemovitosti zaručeno, že si nebankovní společnost jistě přijde na své. A proč by člověk takové možnosti nevyužil, když je tu kladné vyřízení skoro jistotou, že?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Obchodování DAX: Co potřebujete vědět

Moderní doba přináší nové možnosti obchodování, jednou z nich je i DAX, známý také jako DAX30 index – nejznámější a zároveň největší evropský akciový index. Obsahuje 30 top největších německých akciových …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Češi jsou velmi solidární národ a chtějí pomáhat,“ říká Tereza Maxová

Rozhovor
Pokud o něco jde, Češi se dokážou semknout a navzájem si pomoci. „Důkazem je třeba naše akce Hýbejte se s Teribearem, kam se každoročně zapojí víc než třiadvacet tisíc lidí, kteří mají chuť pomáhat. Bylo to vidět i letos po tornádu na jižní Moravě, kdy se sesbíralo přes miliardu korun na pomoc obětem,“ říká v rozhovoru pro Finanční a ekonomické informace Tereza Maxová, patronka Nadace Terezy Maxové dětem.