Jak vyřídit první online půjčku?

Ať už jste se pro půjčku rozhodli z jakéhokoliv důvodu, je dobré vědět, že kvůli jejímu sjednání už nemusíte vážit cestu na nejbližší pobočku, která je často až na druhém konci města, pokud vůbec. Dnes už od vás nikdo nevyžaduje osobní přítomnost, natož zvednutí mobilu a sjednání půjčky telefonicky. Vzít mobil do ruky sice můžete, ale jen pokud vám to přijde snazší. Svou první půjčku totiž snadno vyřídíte online. Jak na to? Poradíme v článku.
Ilustrační foto: Shutterstock

Online půjčka je rychlá a bezpečná

Půjčky online jsou ve většině případů stejné, jako ty klasické na pobočce. Jen je jejich sjednání mnohem pohodlnější. Je jasné, že nemusíte nikam chodit, a tak ušetříte spoustu času, který byste obětovali nejen cestování, ale také čekání, než na vás přijde řada.

Další výhodou je, že při sjednání online půjčky máte všechny potřebné informace na jednom místě. Můžete si tak vše v klidu nastudovat, aniž byste měli pocit, že někoho svým rozmýšlením zdržujete. Jednoduše si přečtete podmínky a rozhodnete se podle toho, co pro vás bude nejlepší.

Důvodem, proč se online půjčka těší takové oblibě, je hlavně jistota, že ihned víte, jak na tom jste. Zprostředkovatel půjčky vám totiž dá okamžitě vědět, zda je vaše žádost schválená, nebo ne. Jakmile svým podpisem potvrdíte údaje na všech potřebných dokumentech, peníze vám zprostředkovatel pošle na účet. V ideálním případě je tak můžete získat ještě v tentýž den.

Stačí jen dva doklady

Máte vybranou půjčku a chystáte se vyplnit online formulář? Pak si připravte potřebné doklady, například občanský průkaz a pas či řidičský průkaz.

Pokud doklady nahrajete online a smlouvu podepíšete elektronicky, nebo vytisknete, podepíšete a naskenujete, ušetříte spoustu času. V případě, že byste podepsanou smlouvu posílali poštou nebo kurýrem, výrazně by se protáhla doba, za kterou by vám zprostředkovatel půjčky poslal peníze na váš účet. Vždy ale záleží na konkrétních podmínkách banky, která částku převádí.

Na co si dát pozor

U každé půjčky je potřeba pohlídat si pár základních věcí. První z nich je bezpochyby hodnocení zprostředkovatele, od něhož si peníze chcete půjčit. Jak banky, tak solidní nebankovní společnosti mají licenci od České národní banky, a tak není potřeba mít obavy. Pokud si ale chcete být jistí, že se rozhodujete správně, podívejte se na reference poskytovatelů.

Druhá věc, kterou si lidé často nepohlídají, je číslo RPSN, které je mnohem přesnější než informace, kterou vám poskytne procento úroku. Díky regulaci ze strany ČNB už je RPSN zastropované, ale i přesto je dobré si na ně dát pozor. Obsahuje totiž nejen úroky, ale také všechny náklady spojené s půjčkou včetně pojištění a případných dalších poplatků.

Od nové pračky až po rekonstrukci koupelny

Potřebujete 10 tisíc na novou pračku, 15 tisíc na nový mobil nebo 200 tisíc na novou koupelnu? U online půjčky od nebankovní společnosti je to jedno. Kritériem pro hodnocení totiž není to, na co půjčené peníze půjdou. Snadno tak můžete získat finanční polštář až 250 tisíc. A nikoho už nezajímá, jestli s ním zaplatíte jednu, nebo tři věci.

Při sjednání půjčky navíc hned uvidíte, jakou částku budete měsíčně splácet a kolik zaplatíte celkem. Můžete si tak předem spočítat, kolik peněz vám každý měsíc z výplaty zůstane.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Petr Polák country manažerem Visa pro Česko

Společnost Visa jmenovala Petra Poláka country manažerem pro Českou republiku, jehož úkolem v této nové pozici bude realizovat a řídit strategii přední nadnárodní společnosti v oblasti digitálních plateb na jednom z …

Novým generálním ředitelem Arval CZ je Aleš Polák

Od letošního července přijal výzvu v podobě funkce nového generálního ředitele Arval CZ Aleš Polák. Pro Arval pracuje již od roku 2010. Osm let strávil v pražské pobočce na pozici Operations Director, odkud se …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru