Jakub Valčík se stal ředitelem vývoje společnosti Mycroft Mind

Personálie
Brněnská technologická společnost Mycroft Mind, která patří mezi přední evropské společnosti v oblasti zpracování a analýzy tzv. velkých dat, informovala, že posiluje svůj tým. Na pozici ředitele vývoje v dubnu nastoupil Jakub Valčík, který do Mycroft Mind přešel z výzkumného oddělení společnosti Konica Minolta.
Na softwarové systémy se Jakub Valčík, jenž je od dubna ředitelem vývoje společnosti Mycroft Mind, specializoval už během svých studií. Foto: Mycroft Mind

Hlavní Valčíkovou odpovědností bude příprava nové generace datově analytické platformy DataGenie 4. Ta v reálném čase umožňuje zpracování velkého objemu dat přicházejících z rozsáhlých senzorových sítí a nachází proto stále významnější uplatnění zejména v oblasti evropské energetiky, dopravy a utilit.

Na softwarové systémy se Jakub Valčík specializoval již během svých studií, nejprve na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze, poté na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně. Zde také získal doktorský titul v oboru informatika. Je spoluautorem několika odborných publikacích zaměřených na získávání a zpracování dat využívajících údajů o pohybu člověka pro různé oblasti použití.

Před nástupem do Mycroft Mind Valčík působil ve výzkumném a vývojovém oddělení společnosti Konica Minolta. Jako technologický manažer výzkumu zde byl odpovědný za plán a výsledky výzkumu a vývoje v oblasti technologií. Podílel se kupříkladu na projektech zaměřených na využití sémantických platforem a inteligentního vyhledávání či na automatizaci zpracování dotazů.

PSALI JSME:
Česko přichází o své mozky. Mladí vysokoškoláci odcházejí do ciziny

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Proč otcové nedostávají výchovné?

Poradna
Mohl by to být docela dobrý nápad, jak k důchodu získat pár stovek měsíčně navíc. Od ledna je totiž k penzi přiznáváno tzv. výchovné ve výši 500 Kč za každé vychované dítě a zmíněný nápad spočívá v tom, aby si o toto přilepšení zažádal otec v rámci např. předčasného důchodu. A nikoli obvykle mladší matka, kterou penze čeká až za několik let, během nichž by výchovné nebylo vypláceno ani jednomu z rodičů.