Jakub Valčík se stal ředitelem vývoje společnosti Mycroft Mind

Personálie
Brněnská technologická společnost Mycroft Mind, která patří mezi přední evropské společnosti v oblasti zpracování a analýzy tzv. velkých dat, informovala, že posiluje svůj tým. Na pozici ředitele vývoje v dubnu nastoupil Jakub Valčík, který do Mycroft Mind přešel z výzkumného oddělení společnosti Konica Minolta.
Na softwarové systémy se Jakub Valčík, jenž je od dubna ředitelem vývoje společnosti Mycroft Mind, specializoval už během svých studií. Foto: Mycroft Mind

Hlavní Valčíkovou odpovědností bude příprava nové generace datově analytické platformy DataGenie 4. Ta v reálném čase umožňuje zpracování velkého objemu dat přicházejících z rozsáhlých senzorových sítí a nachází proto stále významnější uplatnění zejména v oblasti evropské energetiky, dopravy a utilit.

Na softwarové systémy se Jakub Valčík specializoval již během svých studií, nejprve na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze, poté na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně. Zde také získal doktorský titul v oboru informatika. Je spoluautorem několika odborných publikacích zaměřených na získávání a zpracování dat využívajících údajů o pohybu člověka pro různé oblasti použití.

Před nástupem do Mycroft Mind Valčík působil ve výzkumném a vývojovém oddělení společnosti Konica Minolta. Jako technologický manažer výzkumu zde byl odpovědný za plán a výsledky výzkumu a vývoje v oblasti technologií. Podílel se kupříkladu na projektech zaměřených na využití sémantických platforem a inteligentního vyhledávání či na automatizaci zpracování dotazů.

PSALI JSME:
Česko přichází o své mozky. Mladí vysokoškoláci odcházejí do ciziny

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Čtyřlístek posil v konzultační skupině FLO

Podle informací poskytnutých portálu Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) se digitální konzultační skupina FLO rozhodla rozšířit svůj management. Šéfem strategie se stává Pavel Špryňar, datový tým posiluje …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB