Jan Hasík, ostravský stavař, získal titul EY Podnikatel roku v Moravskoslezském kraji

Personálie
Podnikatel ve stavebnictví Jan Hasík, předseda představenstva a generální ředitel stavební skupiny HSF System patřící do holdingu Purposia Group, se stal vítězem v soutěži EY Podnikatel roku 2023 Moravskoslezského kraje. Stavební skupina o tom informovala v tiskové zprávě. Hasík je také držitelem ocenění EY Podnikatel roku 2016.
Prestižní titul Janu Hasíkovi předali vedoucí partnerka EY Česká republika Martina Kneiflová a hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška. Foto: EY/HSF System

Letos osmapadesátiletý Jan Hasík založil ostravskou stavební společnost HSF System před více než dvaceti lety. V roce 2010 rozšířil podnikatelské aktivity na Slovensko prostřednictvím dceřiné společnosti HSF System SK. Postupně zvětšoval a doplňoval rodinu firem o další oblasti, jako jsou developerské aktivity, správa a údržba nemovitostí nebo výroba stavebních materiálů.

Během více než dvou dekád společnost HSF System uskutečnila přes tisícovku projektů nejen v Česku a na Slovensku, ale také v Rakousku a dalších evropských zemích. V roce 2023 vznikl ze společností kolem ostravské stavební a developerské skupiny holding Purposia Group, který má souhrnné tržby blížící se čtyřem miliardám korun a zaměstnává více než 250 lidí.

PSALI JSME:
Stavební společnost HSF System rozšířila představenstvo

Jan Hasík říká, že pro úspěch v podnikání je důležitý vztah k lidem: „Vážím si lidí. Vážím si kolegů, vážím si zákazníků a maximálně se snažím o to, abychom se chovali celá firma férově nejenom k sobě, ale i směrem navenek. I když to momentálně třeba v některou chvíli pro nás už není výhodné, tak přece jenom držíme slovo a držíme férový přístup.“

Hlavním zdrojem energie a radosti je pro Jana Hasíka rodina a přátelé. Ve volném čase se věnuje horské turistice, cyklistice a hraní na kytaru v kapele Skrat.

PSALI JSME:
Jen blázen v Česku podniká

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Milan Duda povede marketing Bonami

Po více než šesti letech v CZC přechází Milan Duda do Bonami, aby zde převzal roli marketingového ředitele. Jak společnost sdělila redakci Finančních a ekonomických informací (FAEI.cz), k jeho klíčovým kompetencím …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Rakovina plic zabije 85 procent pacientů, jejich šance se ale zvyšuje

Analýza
Každý rok onemocní v Česku rakovinou plic okolo šesti tisíc lidí, přičemž 85 procent z nich dříve nebo později této chorobě podlehne. I tak se díky rozvoji moderní medicíny vyhlídky pacientů na přežití nebo prodloužení kvalitního života neustále zlepšují. Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) byly u toho, když specialisté některé moderní trendy představovali.