Jan Hasík, ostravský stavař, získal titul EY Podnikatel roku v Moravskoslezském kraji

Podnikatel ve stavebnictví Jan Hasík, předseda představenstva a generální ředitel stavební skupiny HSF System patřící do holdingu Purposia Group, se stal vítězem v soutěži EY Podnikatel roku 2023 Moravskoslezského kraje. Stavební skupina o tom informovala v tiskové zprávě. Hasík je také držitelem ocenění EY Podnikatel roku 2016.
Prestižní titul Janu Hasíkovi předali vedoucí partnerka EY Česká republika Martina Kneiflová a hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška. Foto: EY/HSF System

Letos osmapadesátiletý Jan Hasík založil ostravskou stavební společnost HSF System před více než dvaceti lety. V roce 2010 rozšířil podnikatelské aktivity na Slovensko prostřednictvím dceřiné společnosti HSF System SK. Postupně zvětšoval a doplňoval rodinu firem o další oblasti, jako jsou developerské aktivity, správa a údržba nemovitostí nebo výroba stavebních materiálů.

Během více než dvou dekád společnost HSF System uskutečnila přes tisícovku projektů nejen v Česku a na Slovensku, ale také v Rakousku a dalších evropských zemích. V roce 2023 vznikl ze společností kolem ostravské stavební a developerské skupiny holding Purposia Group, který má souhrnné tržby blížící se čtyřem miliardám korun a zaměstnává více než 250 lidí.

Jan Hasík říká, že pro úspěch v podnikání je důležitý vztah k lidem: „Vážím si lidí. Vážím si kolegů, vážím si zákazníků a maximálně se snažím o to, abychom se chovali celá firma férově nejenom k sobě, ale i směrem navenek. I když to momentálně třeba v některou chvíli pro nás už není výhodné, tak přece jenom držíme slovo a držíme férový přístup.“

Hlavním zdrojem energie a radosti je pro Jana Hasíka rodina a přátelé. Ve volném čase se věnuje horské turistice, cyklistice a hraní na kytaru v kapele Skrat.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB