Jana Haasová z ERÚ byla zvolena místopředsedkyní Rady evropských energetických regulátorů

Valné shromáždění Rady evropských energetických regulačních orgánů (CEER) zvolilo dne 25. října 2022 členy správní rady. Jednou ze dvou nově zvolených místopředsedkyň se stala zástupkyně české Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Jana Haasová.
Jana Haasová z ERÚ byla zvolena místopředsedkyní Rady evropských energetických regulátorů. Foto: ERÚ

Na evropské půdě tak zúročí své bohaté profesní zkušenosti a Česká republika získá silný mandát v diskusích o budoucnosti společné evropské energetické politiky na mezinárodní platformě.

Dobrovolné sdružení CEER je profesní asociací sídlící v Bruselu.

CEER byl založen v roce 2000 a funguje jako platforma pro spolupráci, výměnu informací a pomoc mezi národními energetickými regulačními orgány v Evropě.

Sehrává tak roli prostředníka na úrovni Evropské unie a na mezinárodní úrovni. V současné době CEER sdružuje zástupce ze 30 členských zemí a devíti pozorovatelských zemí.

„Srdečně vítám v předsednictvu CEER nově zvolené i znovuzvolené místopředsedy. Těším se na spolupráci s kolegy z předsednictva a všemi zástupci energetických regulátorů při realizaci naší strategie zaměřené na spotřebitele. Je nezbytně nutné, abychom v takto mimořádných a náročných časech nadále pokračovali v úzké spolupráci,“ říká předsedkyně CEER Annegret Groebelová.

„Komunita evropských energetických regulátorů byla vždy silným zastáncem spotřebitelů, a v aktuální energetické krizi musí naše aktivita a pomoc směrovat především k nim. Je velmi důležité, aby byly v rámci diskuse v EU využity všechny zdroje k nalezení správných opatření a aby nebyla přehlížena stanoviska vnitrostátních regulačních orgánů.

Tyto aspekty můžeme brát jako výzvu pro efektivní sdílení našich odborných znalostí a zkušeností. Rovněž je mezi regulátory zapotřebí nastavit procesy na základě zkušeností získaných z předešlých krizí tak, aby co nejlépe odrážely současnou situaci a pomáhaly vnitrostátním regulačním orgánům držet krok s aktuálními trendy,“ dodává ke svému zvolení nová místopředsedkyně CEER Jana Haasová.

Tiskovou zprávu CEER k uvedené volbě naleznete zde.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nový byt na hypotéku s úrokem 2,99 %

Nová bankovní rada měla již dvakrát možnost pohnout s úrokovými sazbami, ale nestalo se. Dvoutýdenní repo sazba zůstává na sedmi procentech, banky aktuálně nabízejí hypotéky se sazbou v rozmezí 6 až 7 % včetně …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Lidé jsou jako přežraná lvice. Blahobyt jim vzal cíle i štěstí,“ říká Jágrův osobní kouč

Rozhovor
Od určité míry ekonomických parametrů pocit subjektivního štěstí a úspěchu přestane stoupat, a dokonce naopak začne klesat, říká v rozhovoru Marian Jelínek, sportovní psycholog a osobní kouč Jaromíra Jágra. Lidé podle něj chtějí cíl tak moc, že nemají problém podrazit kamaráda, ve jménu cíle a úspěchů vzít doping, podplatit tu či onu zakázku.

Vraťte mi moje peníze!

Poradna
Prý je to prakticky vyloučené. Ale vyprávějte to někomu, kdo se splete, přehlídne či překlepne a pošle peníze na …