Jedna z největších transakcí na nemovitostním trhu. ČMN koupila budovy za více než dvě miliardy

Realitní skupina Českomoravská Nemovitostní (ČMN) dokončila nákup dvou kancelářských budov CITY WEST C1 a C2 v pražských Stodůlkách. Budovy koupila od holdingu CFH za více než dvě miliardy korun.
Foto: Českomoravská Nemovitostní

Originální kancelářské budovy C1 a C2 sídlí v moderní čtvrti v pražských Stodůlkách u stejnojmenné stanice metra. Celkem se jedná o více než 25 tisíc m2 pronajímatelné plochy, které jsou součástí administrativního komplexu CITY WEST. Celá lokalita má skvělou dostupnost. Je totiž umístěna v blízkosti dálnice D5, Pražského okruhu a letiště. Daný prostor poskytuje víc než 2 tisíce pracovních míst.

ČMN spravuje už více než 80 tisíc m2

„O tento projekt jsme měli zájem i díky tomu, že zapadá do naší strategie investování do kancelářských nemovitostí s vysoce bonitními nájemci. Důležitou roli hrálo i to, že se jedná o energeticky efektivní budovy – obě mají certifikaci LEED Gold. Přesně za rok se nám tak podařilo završit vytyčenou akvizici všech tří budov od lucemburského fondu CFH, kdy po loňské akvizici Crystalu na Vinohradech a Bloxu v Dejvicích jsme nyní rozšířili portfolio o sídlo Vodafonu a dalších významných společností. Celková hodnota transakce s CFH dosáhla téměř 6 miliard korun,“ komentuje Radek Stacha, předseda představenstva ČMN a dodává: „I navzdory zpomalení kvůli koronavirové pandemii se nám podařilo daný obchod uzavřít relativně rychle. Financující bankou je rakouská Raiffeisen Bank.“

Díky této transakci dosahuje spravované portfolio realitní skupiny ČMN více než 80 000 m2. Celkově tak skupina ovládá již více než dvě procenta celkové plochy kancelářských budov v Praze.

Sídlo Vodafone nebo CGI IT Czech Republic

Tyto moderní inteligentní budovy byly postavené v roce 2014. Architektem byli AHK architekti. Jedná se o vysoce energeticky úsporný projekt, který je šetrný k životnímu prostředí. Obě budovy byly jedny z prvních administrativních budov v České republice, které se staly držitelem certifikátu LEED Gold. V budově C1 sídlí již od roku 2015 centrála společnosti Vodafone Czech Republic, mezi nájemce budovy C2 patří například CGI IT Czech Republic, Aevi CZ nebo CEMEX Czech Republic.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Trh práce: O výši mzdy rozhodují opět zaměstnavatelé

Průzkum
Po dlouhém období konjunktury dochází k zastavení růstu mezd. Výši finančního ohodnocení stejně jako případných benefitů navíc již nediktují zaměstnanci, ale rozhodují o nich opět zaměstnavatelé. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu personální agentury Grafton Recruitment, který mapuje aktuální finanční ohodnocení stovek pracovních pozic v devíti oborech a třinácti regionech České republiky.
Rolovat nahoru