Jiří Žežulka se vrací do veřejného sektoru jako prezident Finanční správy Slovenské republiky

Jiří Žežulka, partner skupiny Apogeo pro oblast daňové politiky a daňových sporů, se vrací do veřejné správy, odkud před pěti roky do soukromého sektoru přišel. Po vítězství ve výběrovém řízení, kde byl od začátku favoritem, převezme k 1. prosinci 2020 funkci prezidenta Finanční správy Slovenské republiky.
Jiří Žežulka, nový prezident Finanční správy Slovenské republiky: Foto: Apogeo

„Jiří v Apogeo Group vybudoval vysoce funkční tým specializující se na prevenci daňových rizik a poradenství v oblastech daňové kontroly pod vedením Martina Bortlíka, exředitele specializovaného finančního úřadu. Na práci těchto specialistů se s jeho odchodem nic nezmění,“ konstatuje Josef Jaroš, většinový vlastník skupiny.

Jiří Žežulka je přesvědčen, že pro jeho novou funkci bude velkým přínosem zkušenost z obou stran pomyslné barikády – jak při prosazování daňové politiky státu, tak při hájení oprávněných zájmů daňových poplatníků.

„Ve státní správě i v privátním poradenství jsem měl vždy na zřeteli férový výběr daní,“ zdůrazňuje Žežulka.

Slovenský ministr financí Eduard Heger v souvislosti s výběrovým řízením na nového prezidenta uvedl, že finanční správa má být výkladní skříní veřejné správy, přičemž její současný neuspokojivý stav je vizitkou celého státu.

Ministr Heger považuje za klíčový výběr daní. Finanční správa musí mít podle něj dvě tváře, a to přísnou a nekompromisní pro ty, kteří se chtějí obohacovat na daních, a potom vlídnou, která patří poctivým podnikatelům.

„Od nového prezidenta, kterému dávám svou důvěru, budu vyžadovat, aby tuto filozofii uvedl do praxe,“ prohlásil Heger.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB