Kandidát podporující bitcoin vede v argentinských volbách

V argentinských prezidentských volbách se do čela dostal kandidát prosazující bitcoin Javier Milei. Výsledek by mohl být významným impulsem k politickým změnám v zemi, která trpí více než 100% inflací.
Argentinský kandidát na prezidenta, Javier Milei slíbil, že kvůli kolapsu argentinského pesa přivede zemi na cestu dolarizace. By La Libertad Avanza - https://www.youtube.com/watch?v=cEFPonj3UrY, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=117456233

Milei slíbil, že kvůli kolapsu vlastní fiat měny, argentinského pesa, přivede zemi na cestu dolarizace. Zastává také probitcoinový názor a argentinskou centrální banku označil za „podvodníky“. Mileiovo vítězství by mohlo znamenat, že významná jihoamerická země učiní velký krok k širšímu přijetí kryptoaktiv.

Salvador byl mnoha bitcoinovými nadšenci považován za první domino z mnoha v Americe v otázce přijetí bitcoinu. Salvador je však malá země, zejména ve srovnání s Argentinou. Přijetí tak velkou zemí by mohlo mít transformační význam, zejména s miliony obyvatel, kteří hledají útočiště mimo hroutící se fiatový standard.

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Salvador zavedl bitcoin jako zákonné platidlo. Jako první země na světě

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB