Kandidát podporující bitcoin vede v argentinských volbách

V argentinských prezidentských volbách se do čela dostal kandidát prosazující bitcoin Javier Milei. Výsledek by mohl být významným impulsem k politickým změnám v zemi, která trpí více než 100% inflací.
Argentinský kandidát na prezidenta, Javier Milei slíbil, že kvůli kolapsu argentinského pesa přivede zemi na cestu dolarizace. By La Libertad Avanza - https://www.youtube.com/watch?v=cEFPonj3UrY, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=117456233

Milei slíbil, že kvůli kolapsu vlastní fiat měny, argentinského pesa, přivede zemi na cestu dolarizace. Zastává také probitcoinový názor a argentinskou centrální banku označil za „podvodníky“. Mileiovo vítězství by mohlo znamenat, že významná jihoamerická země učiní velký krok k širšímu přijetí kryptoaktiv.

Salvador byl mnoha bitcoinovými nadšenci považován za první domino z mnoha v Americe v otázce přijetí bitcoinu. Salvador je však malá země, zejména ve srovnání s Argentinou. Přijetí tak velkou zemí by mohlo mít transformační význam, zejména s miliony obyvatel, kteří hledají útočiště mimo hroutící se fiatový standard.

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Salvador zavedl bitcoin jako zákonné platidlo. Jako první země na světě

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Inflace se přestěhovala do služeb

Za poslední měsíc spotřebitelské ceny vzrostly o 0,1 procenta a postaraly se o to dražší pohonné hmoty a dálniční známky. Meziroční inflace, která je v hledáčku České národní banky (ČNB), setrvala na úrovni dvou procent.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB