Kapsáři loni ukradli o polovinu méně, přesto lidem denně sebrali přes čtvrt milionu korun

Kapesních krádeží loni v meziročním srovnání s rokem 2019 ubylo o více než polovinu. Vyplývá to ze souhrnných policejních statistik. Předloni policie registrovala deset tisíc kapesních krádeží s celkovou nahlášenou škodou přes 92,5 milionu korun. V roce 2020 to bylo 4 900 případů, kdy okradení nahlásili, že celkově přišli o peníze a cennosti za necelých čtyřicet milionů korun.
S okradením má zkušenost bezmála polovina Čechů. Nejčastěji byli okradeni na ulici, doma nebo v městské hromadné dopravě. Foto: Depositphotos.com

Při dlouhodobějším srovnání je loňský úbytek ještě markantnější. Například v roce 2015 to bylo přes 13 tisíc kapesních krádeží (97 milionů), a v roce 2012 přes 15 400 případů. I přes rapidní pokles kapesních krádeží u nás zlodějíčci lidem z batohů, kabelek, kapes, v přepočtu z loňských čísel vyberou přes čtvrt milionu korun denně.

Pachatelé využívají zejména okamžiku, kdy nakupující ukládá nákup z košíku do kufru vozidla. Lákají je volně odložené peněženky na sedadlech auta, taška či kabelka bez dozoru. O rychlosti a nenápadnosti zloděje se přesvědčila i sedmdesátiletá žena, která byla loni v listopadu okradena peněženku i doklady v obchodě v ulici Seifertova v Kolíně.

Přitočil se k ní zezadu u pokladny, když vykládala nákup na pás u pokladny, a peněženku jí sebral z kabelky. Dvoumetrový odstup rozhodně nedodržel…„Pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi, neboť ke skutku došlo v době nouzového stavu,“ upozornila mluvčí kolínské policie Michaela Richterová.

PSALI JSME:
Kapsáři už letos napáchali škody přes 50 milionů. Jak se bránit?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ECB upravila inflační cíl na rovná dvě procenta

Evropská centrální banka (ECB) oznámila změny ve způsobu provádění měnové politiky dříve, než se čekalo. Dnešní oznámení je tak vyústěním zhruba rok a půl trvající revize celkové měnově politické strategie.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru