Kapsáři už letos napáchali škody přes 50 milionů. Jak se bránit?

Přes 50 milionů korun již podle policejních statistik přesáhly v letošním roce škody, které způsobili kapsáři. Za stejně období v loňském roce byly škody přibližně o devět milionů nižší. Nárůst oproti loňskému roku je tak více než pětinový.
Bránit se kapsářům zejména v přeplněných prostorách dopravních prostředků je složité. Foto: Depositphotos.com

Prvenství v osobních krádežích drží dlouhodobě Praha, kde škody dosáhly téměř 38 milionů korun, především kvůli turisticky exponovaným místům, kde je výskyt kapsářů nejvyšší. Druhé místo v kapesních krádežích drží Jihomoravský kraj (4 mil. Kč) a na třetím pak Moravskoslezský kraj (2,6 mil Kč). Nárůst kapesních krádeží je však také v dalších krajích.

Podle aktuálního průzkumu SSI Group bylo již někdy okradeno 47 % dotázaných. Češi jsou nejčastěji okradeni na ulici (18 %), doma (16 %), v MHD (14 %), dále pak na velkých společenských událostech – sportovní utkání, festivaly apod. (9 %) a v obchodních centrech (8 %).

Kapsáři často kradou velmi bleskově a nepozorovaně, takže okradení zjistí až mnohem později a na jiném místě, že jim chybí osobní doklady, platební karty, peníze či mobilní telefon nebo jiná drobná elektronika.

Tím se velmi komplikuje dopadení pachatelů a návratnost zcizených věcí. Celková objasněnost kapesních krádeží je tak pouhých 7,6 procenta.

„Bránit se kapsářům zejména v přeplněných prostorách dopravních prostředků je složité. Kromě zvýšené pozornosti na rizikových místech a dodržování základních bezpečnostních pravidel je možné zvolit také vhodné pojištění proti drobným krádežím. Pojistit lze totiž prakticky všechny osobní věci, jako jsou například klíče, osobní doklady, peněženka a platební karty nebo samotná kabelka,“ říká Viktor Houška, ředitel produktu BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

Jaké škody pojišťovna hradí? Záleží na tom, jakou zvolíte. Při sjednávání pojištění osobních věcí se tak soustřeďte především na rozsah pojištěných osobních věcí – jako je kabelka, mobilní telefon, notebook, tablet, peněženka, nebo brýle. A kromě úhrady za nově nakoupené věci samotné pak například i náklady spojené s vyřizováním ztracených dokladů nebo náklady spojené s odcizením klíčů (otevření dveří a výměna zámku).

Plnění od pojišťovny může také pokrývat i zdravotnické pomůcky, léky, kosmetiku nebo zaměstnanecké stravenky. Stejně tak náhradu škody můžete získat za zcizené služební či pracovní věci – např. mobilní telefon, notebook či tablet.

PSALI JSME:
Polovina Čechů byla někdy okradena

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Inflace v eurozóně v červenci zrychlila na 8,9 %

Konečný odhad inflace v eurozóně pouze potvrdil její červencovou hodnotu ve výši 8,9 procenta. Meziroční růst spotřebitelských cen tak dále zrychlil z červnových 8,6 procenta. Stejně tak i odhad jádrové inflace …

Region v červeném

Středoevropský region se v úterý topil v červených číslech. Nejvíce ztrácel maďarský forint (1,1 %). Dolehlo na něho snížení ratingového výhledu agenturou S&P ze stabilního na negativní. Ta ho spojila s riziky …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Pašerákem při návratu z dovolené

Poradna
Navštěvujete při návratu do vlasti na letišti duty free shop? Je k tomu několik důvodů. Nákupem beze cla, tedy oproti běžnému obchodu se slevou, si zkrátíte čekání. Zbavíte se zbytků cizí měny, kterou si z exotické dovolené nechcete vozit domů. A do třetice – nakoupenými potravinami si zpestříte dlouhé cestování letadlem, kde od posádky zdarma dostanete nejvýš pohárek vody.