Karol Čukan se stal novým ředitelem Úřadu Českého červeného kříže

Novým ředitelem Úřadu Českého červeného kříže (ČČK) se stal Karol Čukan. Do funkce byl Čukan jmenován prezidentem ČČK Markem Juklem na základě výsledků veřejného výběrového řízení. Redakci FAEI.cz o jmenování informoval prezident ČČK M. Jukl s tím, že poděkoval dosavadnímu řediteli úřadu Josefu Konečnému za jeho 12letou službu.
Novým ředitelem Úřadu Českého červeného kříže (ČČK) se stal Karol Čukan. Foto: ČČK

Mezi hlavní úkoly Úřadu ČČK patří podle Jukla zejména zajištění odborné činnosti této humanitární organizace a vytváření podmínek pro plnění jejích úkolů a poslaní. Zároveň Úřad ČČK bude pod jeho vedením aktivně a účinně pomáhat oblastním spolkům ČČK v jejich veřejně prospěšné činnosti.

Před nástupem do ČČK vedl Karol Čukan oddělení filantropie a strategického partnerství v česko-slovenské pobočce humanitární organizace Lékaři bez hranic. Dříve působil jako konzultant či na různých manažerských pozicích v soukromém sektoru. Dobrovolníkem ČČK je už od roku 2018.

„ČČK pomáhá zmírňovat utrpení, ať jde o první pomoc, dárcovství krve, humanitární nebo sociální programy či naše další činnosti. Jsem vděčný za možnost přidat se k dílu, které budovali a budují generace dobrovolníků a zaměstnanců. Díky jejich píli je ČČK funkční, užitečnou a nezastupitelnou součástí společnosti,“ uvedl Čukan ke svému jmenování.

Zavřít reklamu
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB