Každý rok o sedm procent. Nové havarijní pojištění „mladých aut“ bude automaticky zlevňovat

Direct pojišťovna změnila havarijní pojištění tak, aby bylo ještě více takzvaně proklientské. A tvrdí, že nabízí to, co žádná jiná pojišťovna na trhu – tedy, že u „mladých aut“, resp. do pěti let jejich stáří, každý rok havarijko klesne o sedm procent.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

„Cenu havarijního pojištění budeme zlevňovat každý rok o sedm procent až do dovršení šesti let stáří auta,“ slibuje mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje.

Podle ní havarijní pojištění bude pojišťovna zlevňovat automaticky všem, kteří si u Directu sjednají smlouvu po 27. květnu pro „mladé auto“, to znamená vůz, který není starší pěti let. Jednou z podmínek ale je, že je třeba mít pojištěná všechna rizika na hodnotu auta, tou druhou je nebourat.

„U nového auta pojištění zlevníme celkem pětkrát. U čtyřletého jedenkrát. Takovou výhodu nenabízí žádná jiná pojišťovna na trhu,“ říká mluvčí pojišťovny.

„Lidé by si měli ve smlouvě na havarijní pojištění hodnotu auta pravidelně aktualizovat, aby zbytečně nepřepláceli. To ale dělá málokdo, proto jsme se rozhodli, že budeme cenu pojištění u mladých aut zlevňovat automaticky, každý rok o sedm procent,“ říká Maťašeje.

Nové pojištění, jak říká, cílí na majitele nových aut: „Věk pět let jsme zvolili, protože hodnota u nových aut nejvíce klesá právě do pěti let, pak už není pokles tak výrazný.“

Dodejme, že průměrné stáří automobilů v ČR je 15 let a že pokud si dnes někdo kupuje nový automobil na leasing či na úvěr, obvykle nemá příliš možností vybírat si mezi pojišťovnami.

PSALI JSME:
K havarijnímu pojištění přistupují nejzodpovědněji čtyřicátníci

×
  1. Vzhledem k velkému počtu dopravních nehod a nečinnosti policie půjde povinné i havarijní pojištění stále nahoru.Hlavně mladí řidiči se postarají o velký počet nehod s velkou škodou na majetku.

    • Ono to není jenom o mladých lidech. Podívejte se jak jezdí staří pardálové, kteří jsou úplně mimo a měli by spíše krmit holubi na náměstí. Podívejte se na ženské, to je vůbec tragédie……..schválně se podívejte, kolik lidí ve středním věku nedává směrová světla, kolik lidí se není schopna podívat ani do zrcátka, kolik lidí jede v obci tak pomalu, že donutí některé řidiče předjet přes plnou čáru atd..atd…..Fakt to není jenom o mladých……

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Pojištění

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru