Komunitní centrum ŽIVOT 90 se chystá na další semestr. Ani o prázdninách ale dveře seniorům nezavírají

Zatímco děti si v červenci a srpnu užívají zasloužený odpočinek od školy, kroužků a kurzů, senioři letní vyžití často hledají. V ŽIVOTě 90 jim ho nabízí po celý rok a výjimkou nejsou ani letní prázdniny. Nabídka kurzů a jednorázových akcí je sice v létě v porovnání se zbytkem roku skromnější.
Příprava letní slavnosti. Foto: ŽIVOT 90

I tak si ale senioři mohou zacvičit nebo relaxovat při výtvarném kurzu a naladit se na zimní semestr, do něhož se mohou hlásit od 21. srpna.  S přípravou prostor na prázdninový režim a s organizací letní slavnosti k zakončení semestru pomohli dobrovolníci z Provident Financial. Společnost navíc podpořila ŽIVOT 90 částkou 50 000 Kč.

Komunitní centrum žije i v letní pauze

Do Komunitního centra ŽIVOT 90 pravidelně míří okolo 300 seniorů za kulturním i sportovním vyžitím. Senioři, kterým organizace nabízí pomocnou ruku i v náročných životních situacích, si do budovy na Praze 1 mohou přijít zacvičit, studovat jazyky, scházet se s vrstevníky i rozvíjet svou kreativitu.

„Naše kurzy běží v univerzitním režimu, tedy v letním a zimním semestru. Aktuálně připravujeme program toho zimního, do něhož se zájemci mohou hlásit již od 21. srpna,“ uvádí Ľubica Bábek Melcerová, která má program Komunitního centra na starosti.

Zatímco si ale vysokoškolští studenti před začátkem nového semestru užívají zaslouženého volna, klienti Centra si mohou letní program zpestřit kurzem či cvičením. „Zájemci si mohou i o letních prázdninách vyrazit na společnou procházku, zapojit se do výtvarného kurzu nebo si zacvičit Pilates, Jógalates, Tai Chi nebo Jógu,“ doplňuje Bábek Melcerová

S přípravou slavnostního ukončení semestru pomohli dobrovolníci z Providentu

Podporovatelem ŽIVOTa 90 je i společnost Provident Financial, iniciátor projektu Neviditelní, jehož je organizace také součástí. Právě dobrovolníci Providentu se podíleli i na přípravě předprázdninové rozlučky spojené s koncem semestru. Ruku k dílu přidali i při potřebných opravách a výmalbě.

V rámci této akce navíc provozní ředitelka organizace převzala z rukou Viktora Boczána, generálního ředitele Provident Financial finanční dar 50 000 Kč, který poputuje na podporu sociálního poradenství pro seniory i neformálně pečující.

„S organizací ŽIVOT 90 spolupracujeme poslední tři roky na projektu Neviditelní, který se snaží zlepšovat situaci lidí, jež ve společnosti často nejsou vidět, ale ani slyšet. A senioři k těmto ohroženým skupinám bezesporu patří. Jsme proto rádi, že můžeme finančně i vlastními silami podpořit organizaci, která pracuje na tom, aby si senioři svůj podzim života mohli užívat naplno, bez zbytečných trápení a jsem upřímně hrdý na obětavost svých kolegů, kteří dobrovolně a s nadšením pomáhají tam, kde je třeba.“ uvádí Viktor Boczán.

„My moc děkujeme Providentu za to, že na nás myslí dlouhodobě, že k nám přišli vymalovat i za to že pomohli s organizací letní akce. Zkrátka dělají věci, které možná na první dobrou nejsou tak lákavé, ale jsou stejně důležité. Jen na ně prostě nezbývá čas,“ uzavírá Jaroslav Lorman, ředitel ŽIVOTa 90.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB