Koruna dále oslabuje

Regionální měny stále zůstávají pod tlakem, který minulý týden vyvolalo překvapivé rozhodnutí polské centrální banky snížit úrokové sazby o 75 bazických bodů. S tím spojené spekulace na možné snížení domácích úrokových sazeb i další razantní uvolnění měnové politiky v Polsku tlačí regionální měny na slabší úrovně.
Koruna dále oslabuje. Polský zlotý ztratil 0,8 procenta, maďarský forint 0,5 procenta. Ilustrační foto: Depositphotos.com

České forwardové sazby v horizontu čtyř měsíců už ve svých cenách zahrnují trojí snížení klíčové úrokové sazby do konce letošního roku. To se promítá do vývoje kurzu koruny, který se v průběhu úterního obchodování dostal až nad hladinu 24,60 CZK/EUR.

V odpoledních hodinách se ale vrátil na 24,55 CZK/EUR a ve srovnání s předchozím dnem byl o 0,1 procenta slabší. Polský zlotý pak ztratil 0,8 procenta a posunul se na 4,67 PLN/EUR. Maďarský forint se ztrátou 0,5 procenta na 385,5 HUF/EUR nezůstal příliš pozadu.

Oslabovala i společná evropská měna, která ztratila 0,3 procenta a jejíž kurz se pohyboval kolem 1,07 USD/EUR. Z dat byl zveřejněn německý zářijový ZEW index. Ten ve složce očekávání dopadl lépe, než se čekalo, i než tomu bylo v předchozím měsíci. Nicméně i tak stále zůstává pod svým dlouhodobým průměrem. Výhled německých investorů a analytiků se nicméně mírně zlepšuje.

Autorka je ekonomka Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB