Koruna je proti euru nejslabší za poslední více než měsíc

Názor
Globální finanční trhy zůstávají poznamenány problémy v americkém bankovním sektoru a snahou americké administrativy i centrální banky zabránit jakékoliv eskalaci a rozšíření problémů na další banky či sektory. Na trzích bylo patrné zklidnění, nicméně volatilita zůstává zvýšená.
Koruna je proti euru nejslabší za poslední více než měsíc. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Evropské i americké akciové indexy se v úterý dostaly do kladných čísel a alespoň mírně korigovaly předchozí výrazné propady. I dolarové a eurové sazby mírně mazaly předchozí výrazné poklesy. Kurz eura proti dolaru byl dnes sice volatilní, ale bez zřetelného trendu.

Zveřejnění amerických inflačních dat volatilitu na trhu EUR/USD zvýšilo, ale ani tentokráte se jednoznačný trend neprosadil. Celková inflace skončila v souladu s očekáváním, její jádrová složka ale byla vyšší.

PSALI JSME:
Končí „spanilá jízda“ koruny? Dolů ji sráží rostoucí hrozba recese v USA

Během úterka přišlo zklidnění i na středoevropské měny, a to včetně české koruny. Ta měla ještě během prvních hodin dnešní seance tendenci oslabovat v souvislosti s vysokou averzí k riziku na trhu. Krátce se kurz dostal až téměř ke 23,85 CZK/EUR.

Takto slabá byla koruna naposledy před více než měsícem. Odpoledne již ale byla o téměř deset haléřů silnější. Regionálním vítězem byl maďarský forint, ten ovšem na problémy v bankovním sektoru v USA před tím reagoval nejvýraznějším oslabením.

Autor je hlavní ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Posilování koruny nebere konce. Současné hodnoty ale česká měna dlouhodobě neudrží

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Volatilní týden končí koruna silnější

Tématem i tohoto týdne byla situace v bankovním sektoru na obou stranách Atlantického oceánu. Po výrazném nárůstu rizikové averze v minulém týdnu se většina toho týdne nesla ve znamení zmírňování napětí, když …

Zahraniční dluh ČR odpovídá dvěma třetinám HDP

Hrubý zahraniční dluh ČR – tedy vlády, firem a bank – dosáhl na konci roku 2022 úrovně necelých 185 miliard eura a byl tak o tři miliardy eur vyšší než v předcházejícím roce. V poměru k hrubému domácímu produktu …

Silný trh práce poklesu sazeb v USA nenahrává

Trh práce v USA zůstává odolný, což může Fedu (americká centrální banka, pozn. red.) bránit v rychlém obratu jeho politiky, který trhy momentálně očekávají. Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti byl v …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB