Koruna má našlápnuto být vůči euru nejsilnější v historii

Názor
Koruna dále sílí, během čtvrtečního odpoledního obchodování prolomila psychologickou hranici 23,30 koruny za euro. Je tudíž nejsilnější od 22. července 2008, vyplývá z dat agentury Bloomberg. V celé historii eura, od 1. ledna. 1999, se koruna pod hranicí 23,30 obchodovala pouze v šesti dnech, vesměs v červenci 2008.
Koruna dále sílí, během čtvrtečního odpoledního obchodování prolomila psychologickou hranici 23,30 koruny za euro. Ilustrační foto: Depositphotos.com

České měně bezprostředně pomáhají náznaky světově významných centrálních bank, amerického Fedu i Evropské centrální banky, že utahování měnové politiky zmírní či si blíží ke konci, a to i pod vlivem březnových pádů a otřesů bank euroamerického prostoru.

Není vyloučeno, že korunu letos na jaře zpevní pod 23,00 za euro a bude atakovat svoji absolutně nejsilnější úroveň vůči euru. Té dosáhla během obchodování dnes 21. července 2008 a odpovídá 22,88 koruny za euro.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Euro poprvé od srpna 2008 za méně než 23,30 koruny

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Dana Drábová: Nejdražší elektřina je ta, kterou si nevyrobíte doma

Rozhovor
„Myslím si, že bychom měli přemýšlet i o tom, že pod rouškou libého cíle snižování skleníkových plynů se také skrývá velmi pragmatická úvaha. Potřebujeme se zbavit závislosti na všech nepřátelských režimech, které spravují země, odkud dovážíme zejména ropu a plyn,“ říká v rozhovoru Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.