Koruna má našlápnuto být vůči euru nejsilnější v historii

Názor
Koruna dále sílí, během čtvrtečního odpoledního obchodování prolomila psychologickou hranici 23,30 koruny za euro. Je tudíž nejsilnější od 22. července 2008, vyplývá z dat agentury Bloomberg. V celé historii eura, od 1. ledna. 1999, se koruna pod hranicí 23,30 obchodovala pouze v šesti dnech, vesměs v červenci 2008.
Koruna dále sílí, během čtvrtečního odpoledního obchodování prolomila psychologickou hranici 23,30 koruny za euro. Ilustrační foto: Depositphotos.com

České měně bezprostředně pomáhají náznaky světově významných centrálních bank, amerického Fedu i Evropské centrální banky, že utahování měnové politiky zmírní či si blíží ke konci, a to i pod vlivem březnových pádů a otřesů bank euroamerického prostoru.

Není vyloučeno, že korunu letos na jaře zpevní pod 23,00 za euro a bude atakovat svoji absolutně nejsilnější úroveň vůči euru. Té dosáhla během obchodování dnes 21. července 2008 a odpovídá 22,88 koruny za euro.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Euro poprvé od srpna 2008 za méně než 23,30 koruny

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéky budou díky ČNB o něco dostupnější

Dobrá zpráva pro zájemce o vlastní bydlení přišla ze čtvrtečního zasedání Bankovní rady České národní banky (ČNB). Ta zrušila s platností od 1. července jeden z limitujících požadavků na žadatele o hypotéku, …

Evropská inflace konečně na ústupu

Po dubnovém chvilkovém nárůstu se v květnu inflace v eurozóně začala opět snižovat. Z původních sedmi procent poklesla na 6,1 procenta a byla tak nejnižší za posledních 15 měsíců.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB