Koruna na tříměsíčním maximu

Dnešní obchodování na globálním devizovém trhu bylo poměrně klidné. Ekonomický kalendář toho mnoho nenabídl – červencové ceny průmyslových výrobců svou výší potvrdily silné pnutí v důsledku nedostatku komponent pro výrobu. Euro se proti dolaru drželo stabilní kolem 1,185 USD/EUR.
České měna se dnes ocitla vůči euru na tříměsíčním maximu. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Česká koruna dnes navázala, alespoň v prvních hodinách seance, na včerejší posilující trend, když se její kurz vůči euru během dopoledne dostal až k 25,32 CZK/EUR. Takto silná byla česká měna naposledy v první polovině června, kdy trh začal spekulovat na zahájení cyklu zvyšování úrokových sazeb ze strany České národní banky (ČNB).

I tentokráte stojí za atraktivitu české měny z pohledu zahraničních investorů úrokový diferenciál. Předpokládáme, že již na konci měsíce přistoupí ČNB k dalšímu zvýšení úrokových sazeb. Klíčová dvoutýdenní reposazba pak již bude začínat jedničkou.

Autor je hlavní ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Koruna pokračuje v posilování

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Letos bude rekordní schodek státního rozpočtu

Tempo prohlubování schodku státního rozpočtu bylo dle dnešních údajů ministerstva financí v srpnu vyšší, než v červnu a červenci. Stále však citelně zaostalo za dubnovým či květnovým tempem. Nic to však nemění na …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB