Koruna posiluje na nejsilnější úrovně od září, důvody jsou ale spíše technického původu

Názor
Koruna dnes poprvé od začátku října posiluje pod úroveň 27 za euro a je tak nejsilnější od druhé poloviny září. Předchozí dva dny lze považovat spíše za lokální záležitost, dnes ale silnější korunu podpořil i celý region a silnější euro vůči americkému dolaru. Globální finanční trhy se připravují na výsledek amerických voleb a investoři tomu přizpůsobují své pozice.
Prudké pohyby koruny v obou směrech budou tento týden pokračovat. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Za poslední týden si tak koruna polepšila o 1,5 procenta a je tak jasným vítězem regionu. Důvody za tímto posílením jsou ale spíše technického původu. Domácí úrokové sazby na trhu zůstávají téměř beze změny, a tak razantní posílení neopodstatňují ani globální trhy, které vyčkávají na výsledek amerických prezidentských voleb.

Aktivita na trhu s korunou je v posledních dnech velmi nízká a její skokové posílení tak pravděpodobně spustilo řadu automatických obchodů, resp. uzavírání některých pozic.

Pro následující dny bude klíčový výsledek amerických voleb a na domácí půdě čtvrteční jednání centrální banky. Lze tak očekávat, že prudké pohyby koruny v obou směrech budou tento týden pokračovat. Nepředpokládáme ale, že si koruna své aktuálně silné pozice udrží a na své trvalé posílení si bude muset ještě počkat.

PSALI JSME:
ČNB: Další oslabení koruny by mělo negativní dopad na domácnosti

×
  1. Tyto plánované výkyvy koruny jsou pouze pro obohacení vepříků ve vedení ČNB. Pokud víte,že koruna v říjnu bude nejslabší a v prosinci posílí na maximum tak se dá vydělat balík peněz.Je s podivem jak vedení ČNB nedokáže vyjít s platem 500 tis. kč měsíčně a ještě si musí přilepšit na neustálém výkyvu kurzu koruny.Zavřít do basy tyto kur…nenažrané!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru