Koruna v zajetí silného dolaru

Názor
I páteční obchodování se neslo v duchu dozvuků středečního zasedání americké centrální banky (Fed, pozn. red.). Olej do ohně přilil James Bullard, jeden ze členů jejího měnového výboru, který v dnešním rozhovoru zopakoval, že se v centrální bance začínají bavit o snižování nákupů finančních aktiv.
James Bullard (na snímku), jeden ze členů měnového výboru Fedu, v rozhovoru zopakoval, že se v centrální bance začínají bavit o snižování nákupů finančních aktiv. Foto: Fed St. Louis

Podle jeho slov to je přirozené vzhledem k rizikům vyšší inflace pro následující období. Akciové trhy na dnešní komentář reagovaly mírným poklesem s tím, jak se investoři obávají vyšší volatility v průběhu letních prázdnin. Naopak americký dolar dále posiloval až k 1,187 za euro. Obecně ale trhy vykazovaly nízkou aktivitu i díky zítřejšímu svátku v USA.

V regionu byla situace poklidnější. I přes menší pohyby v průběhu dne všechny středoevropské měny končí přibližně na stejných úrovních. Koruna i nadále balancuje mezi vlivem silného amerického dolaru vůči euru na straně jedné a z druhé strany návratem korunových tržních sazeb k současným maximům.

Prozatím se zdá, že koruna díky vývoji v zahraničí bude mít tendence dále oslabovat. Příští středu však podle nás situaci změní Česká národní banka, která by zvýšením úrokových sazeb a komentáři o dalším zpřísňování měnové politiky, měla dodat koruně potřebný stimul pro návrat k silnějším hodnotám.

Autor je ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Americký Fed poskytl silný impuls pro finanční trhy

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru