Láká Čechy experimentovat v sexu?

Průzkum
Většina Čechů má erotické fantazie, které se ještě neodvážili realizovat. U žen je to nejčastěji tantrická masáž (46,4 %), u mužů zase skupinový sex (41,9 %). Ženy a muži se liší také v přístupu k experimentování s dalšími sexuálními praktikami. Zjistil to sexshop Yoo.cz v on-line šetření provedeném letos v červnu, do něhož se zapojilo celkem 732 lidí.
Na začátku karantény minulý rok podle prodejců erotického zboží výrazně posílil zájem o bičíky a BDSM sady. Ilustrační foto: Pixabay.com

„O které erotické pomůcky mají lidé zájem, vidíme jasně na statistikách prodejů. Snažíme se však co nejlépe vnímat potřeby a přání Čechů v širším kontextu. Proto jsme je vyzvali k vyplnění anonymního on-line dotazníku, ve kterém jsme se ptali na jejich postoje k experimentování v sexu,“ vysvětlil Vojtěch Sláma, zakladatel sexshopu Yoo.cz.

Proto byly samostatné dotazníky pro ženy a muže distribuovány především na sociálních sítích a obsahových webech.

Odpovědi respondentů ukázaly, že ve vnímání erotických fantazií u žen a mužů nejsou příliš velké rozdíly, pokud jde o praktiky, které je možné označit jako běžné a snadno realizovatelné.

Například se obě pohlaví (40 % žen a 50 % mužů) shodují na tom, že erotická masáž je nejlepší vzájemná. Stejný podíl mužů (28 %) i žen (29 %) zkušenost s nošením spodního prádla opačného pohlaví. Je však patrný rozdíl v tom, kolika z nich se to líbilo: Celkem 41 % mužů a 62 % žen.

Velký podíl, bezmála tři čtvrtiny žen i mužů, se shoduje, že se jim líbí posílání erotických selfie fotografií. Pro drtivou většinu žen (74 %) i mužů (85 %) je také oblíbená nebo lákavá společná masturbace, a to především s erotickými pomůckami (41 % mužů i žen).

PSALI JSME:
Na 620 tisíc mladých má své nahé fotky. Včetně dětí

Experimenty, u kterých se postoje žen a mužů spíše liší, jsou především polyamorie a sex s osobou jiného pohlaví, než běžně preferují. Život ve více milostných vztazích současně, tedy polyamorie, láká dvakrát častěji muže (22 %) nežli ženy (11 %). Naopak je vyšší podíl žen (39 %), než mužů (26 %), kteří považují polyamorii za zcela nevhodnou.

A co by měl podle výsledku šetření člověk dělat, pokud není se svými sexuálními vztahy spokojený? Drtivá většina žen a mužů (85 %, resp. 81 %) uvedla, že nejlepším řešením je komunikace s protějškem. Návštěvu psychologa nebo sexuologa by volily jen nízké jednotky procent respondentů.

PSALI JSME:
Hrozí za sex v práci trest?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jste na podpoře? Pomůže vám daňové přiznání

Poradna
Do letošního roku jsme nevstoupili právě s optimismem. Ze všech stran nás straší, kdo, kde a co všechno bude zdražovat, i jak nám inflace ukousne až desetinu úspor. Jak to všechno skončí, se teprve uvidí, ale jisté je, že příští měsíce vyžadují spíše jistotu, než unáhlená rozhodnutí. Tedy především pravidelný a zaručený příjem. Jak se však zachovat, když právě v tomhle období dostanete výpověď, nebo ukončíte …