LASVIT představuje tištěný i on-line magazín Spacial

LASVIT, globální lídr v oblasti vytváření odvážných a jedinečných prostorových a světelných zážitků představuje nový on-line i tištěný magazín Spacial. LASVIT, i přes své dlouholeté zkušenosti se neustále zajímavá o nové nápady, názory a trendy, které značku posouvají dál ve svém přemýšlení a tvorbě.
První číslo nového magazínu Spacial bude oficiálně představeno na červnovém svátku designu v rámci milánského týdnu designu. Foto: Lasvit

Cílem magazínu je vzájemné sdílení zkušeností se širší veřejností a komunitou a inspirace. První číslo magazínu se zaměří na téma soukromí. V magazínu nejen o něm mluvili světové i domácí designérské hvězdy mezi nimi například jsou Yabu Pushelberg, Campana Brothers, Daniel Libeskind, Vladimír Kopecký či Maxim Velčovský.

„Misí a cílem LASVITu je povznést každého člověka vytvářením dechberoucích a úchvatných prostorových zážitků, a to ať už jde o svítidlo, lampu či světelnou instalaci na míru. S vytvářením těchto prostorových konceptů máme mnoholeté zkušenosti a ty chceme se světem sdílet a inspirovat jej. Na stránkách prvního čísla magazínu Spacial s tématem soukromí provedeme čtenáře rezidencemi i domovy našich klientů nebo kolegů a zprostředkujeme myšlení předních designérů a architektů, od ikonického dua Yabu Pushelberg, přes Daniela Libeskinda až po uměleckého génia Vladimíra Kopeckého,“ říká Leon Jakimič, majitel a prezident společnosti LASVIT.

Premiérové číslo magazínu Spacial se tematicky zaměří na domov a soukromí. Pojem domova se v posledních letech proměnil a ve Spacialu se danému tématu autoři věnují z nejrůznějších úhlů pohledu, například odpovídají na otázky, jak se člověk vztahuje k soukromí a svému okolí, co domov odlišuje od prostoru a jakou v roli v něm hraje symbolika nebo řemeslo. Spacial nabídne také nahlédne do několika domovů, jedním z nich, kam zavede čtenáře, bude i blízkovýchodní rezidence v Kuvajtu nebo v USA.

Ekosystém magazínu Spacial se bude rozrůstat a každé číslo bude vydáváno na konkrétní téma. Také na každém čísle dostanou prostor vybraní tvůrčí partneři, kteří budou moct přispívat redakčními příspěvky, články, rozhovory apod., což dokládá i kurátorsky vybraní umělci v prvním čísle, kterými jsou Daniel Libeskind, Stephan Hamel, Tony Ingrao, Yabu Pushelberg, Maxim Velčovský, Campana Brothers a Vladimír Kopecký.

„Nevytváříme jen další firemní magazín, ale kurátorsky a pečlivě připravenou publikaci, kterou si naši čtenáři uchovají. Každé číslo bude vyprávět příběh, který bude souviset se světlem, prostorem a pocity. Nestanovíme pouze pohled LASVITu, ale vyhledáváme pohledy odborníků a našich dlouholetých partnerů. Ve Spacialu se navíc nemusíme věnovat jen aktuálním tématům, můžeme si dovolit i kritický odstup,“ říká Tomáš Kolder, PR Manager společnosti LASVIT.

Spacial magazín vytvořil interní marketingový tým LASVIT pod vedením Jany Žižkové. Redakční část magazínu vedla novinářka na volné noze Eva Slunečková. Na tvorbu magazínu se podílí i samotní zaměstnanci LASVIT, v prvním čísle věnovanému tématu soukromí je to například umělecký ředitel Maxim Velčovský nebo designérka Mária Čulenová.

Designový návrh tištěného magazínu připravil Richard Bakeš, který se s Eduardem Bakešem podílel i na designu webu. První číslo bude oficiálně představeno na červnovém svátku designu v rámci milánského týdnu designu.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Klíčem úspěchu digitální transformace jsou lidé

Digitální transformace a automatizace se dnes skloňují prakticky ve všech segmentech ekonomiky. Poměrně daleko jsou v tomto směru banky či pojišťovny, ale osmělují se i výrobní firmy, telco nebo utility.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB