Letní dovolená Čechů? Na dva týdny, v Čechách nebo po vlastní ose do Chorvatska

Dle aktuálního průzkumu Rondo Data se na letní dovolenou chystá 75 % Čechů, nejvíce z nich na dva týdny, 45 % ji stráví v Čechách. Když na dovolenou cestují, nejčastěji upřednostňují cestu po vlastní ose autem a na místě již mají objednané ubytování. Třetina lidí se letos chystá utratit za dovolenou do 5 tis. Kč na osobu. 36 % Čechů při cestě letadlem po přistání tleská.

„Podle našeho aktuálního průzkumu se na letní dovolenou chystá 75 % Čechů. Nejvíce lidí (49 %) vyčerpá 2 týdny dovolené, tři týdny si vezme 17 % a jeden týden se chystá strávit letním odpočinkem 15 % respondentů. Více než 8 % Čechů si v létě vybere jen řádově pár dní z celkové dovolené,“ informuje Tomáš Kučera, jednatel Rondo Data.

A kam se letos Češi na dovolenou chystají? Nejvíce z nich, a to 45,5 %, plánuje strávit dovolenou v České republice. Do zahraničí jich nejvíce zamíří tradičně do u nás oblíbeného Chorvatska (11 %), na Slovensko (6 %), do Itálie (6 %), Španělska (4 %), Řecka (4,5 %), Egypta (3 %) či Turecka (2,7 %).

Češi upřednostňují cestu na dovolenou po vlastní ose autem a na místě již mají objednané ubytování. Tímto způsobem dovolenou řeší celých 26,5 % lidí. 10 % Čechů pojede po vlastní ose autem, ale ubytování budou řešit až na poslední chvíli nebo na místě. Necelých 25 % se chystá na dovolenou s cestovní kanceláří.

Mají Češi raději aktivní dovolenou plnou sportu, koníčků a poznávání nových míst? Dle průzkumu nejvíce (57 %) lidí kombinuje obojí a chce si tedy odpočinou i část volna trávit aktivně. Třetina preferuje odpočinek a načerpání nových sil do dalších měsíců a 12 % sází na aktivní dovolenou.

Třetina lidí se letos chystá utratit za dovolenou do 5 tis. Kč na osobu, dalších 30 % pak 5 až 10 tis. korun, 17 % 10 až 15 tis Kč a 12 % pak 15 až 30 tis. korun a 8 % více než 30 tis. Kč.

Při cestě letadlem 36 % Čechů po přistání tleská a berou to jako poděkování řidiči za kvalitní let a přistání. 19 % sice netleská, ale tleskání jim nevadí, 6,5 % netleská a při tleskání spolucestujících se cítí trapně a zbytek na věc nemá žádný názor.

Průzkum realizovala společnost Rondo Data, která se zaměřuje na průzkumy veřejného mínění a výzkumy trhu na vzorku 1300 respondentů.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nocleh jako v pohádce

Už jste někdy nocovali ve vysokohorské chatě, která dřív sloužila jako místo, kde se schovává krmivo pro kravičky?

Jak zlikvidovat společnost bez stresů a právně správně

Potřebujete ukončit své podnikání, které již nefunguje, a chcete, aby vše bylo po právní a obchodní stránce v pořádku? V mnoha případech vám totiž povrchní znalost účetních, právních a daňových úkonů nestačí a je …

Znáte všechny výhody a nevýhody hypotéky?

Vlastní bydlení je snem každého a téměř každý Čech si jej chce splnit. Bohužel si jen málokdo může dovolit koupit vysněnou nemovitost za své. Domov je základní potřebou každého z nás, a proto není vhodné odkládat …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru