Letos mají auta méně poruch. Češi totiž méně jezdí

S tím, jak více sedíme doma nebo si popojedeme jen za humna, tak se nám letošní léto mnohem méně kazila auta. Počet zásahů asistenčních společností na silnicích letos meziročně klesl o 40 procent. A ušetřili jsme i miliony litrů benzínu a nafty.
Počet zásahů asistenčních společností na silnicích letos meziročně klesl o 40 procent. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Podle České asociace asistenčních společností zasahovala asistenční vozidla pojišťoven během letošního léta (července a srpna) u téměř 51 tisíc nepojízdných vozidel v ČR i v zahraničí, což je o 40 procent méně než loni. Tradičně převažovaly zásahy na tuzemských silnicích, nejčastěji pak šlo o poruchy způsobené závadou motoru, defektem pneumatiky, převodovky nebo startérem či nehody vozidel.

Pokles cestování se také projevuje na spotřebě pohonných hmot. V dubnu činil pokles poptávky u automobilových benzinů o 33 procent, u nafty o dvacet procent. I v květnu pak pokračoval meziroční pokles u benzínu o 19 % a u nafty o devět.

PSALI JSME:
Pneumatika plná lepidla – těsnicí spreje na defekty gum

Češi osedlávají motorky

S tím, jak jsou lidé více doma, méně cestují a také se obávají, co bude dál, rapidně klesl počet prodaných aut. Registrace osobních automobilů poklesly v období letošního ledna až srpna meziročně o čtvrtinu.

V srpnu dokonce meziročně klesly registrace aut o více než třetinu.

Přibývá ovšem motorek. Registrace motocyklů pokračují od května v rekordním růstu. V srpnu vzrostly meziročně téměř o třetinu (32 procent).

PSALI JSME:
Čeští motorkáři stárnou

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Motorismus

Lži o ojetinách odhaluje 195 milionů nových dat

Největší levotou u ojetých aut je zatajování vážných havárií. Jen za polovinu září odhalila společnost Cebia u aut dovezených ze zahraničí 2 443 havárií a poškození v celkové hodnotě 231 milionů korun. Získala totiž …

Coca-Cola bude v Česku jezdit na stlačený plyn

Coca-Cola HBC informovala, že obnovuje firemní vozový park a v souladu se svou strategií udržitelnosti dává přednost ekologickým technologiím – flotila nových 36 aut VW Caddy pojede na stlačený zemní plyn (CNG). …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Než to začne klouzat

Poradna
Ještě jste svému autu neopatřili zimní přezutí? Průšvih to sice není, ale do pneuservisu byste se měli objednat co nejdříve, protože podle zákona o silničním provozu (360/2000 Sb.) mají řidiči povinnost použít zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března. Tedy už od neděle.
Rolovat nahoru