Lidé stále častěji využívají nebankovní půjčky bez registru

Možnost půjčit si někde peníze není dnešní době již nijak nereálná, v posledních letech si ale můžeme všimnout určitých změn a vývoje. Dříve byla nejčastějším typem půjčky hypotéka, kterou si lidé brali za účelem stavby, koupě či rekonstrukce domu či bytu. Tyto půjčky vždy poskytovaly banky. V dnešní době si ale lidé stále více půjčují on-line, přes internet.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

Mění se i požadavky klientů na půjčku, kromě nízkého úročení se zajímají i o rychlost vyřízení a minimum administrativy. Právě z těchto důvodů se u nás poměrně dobře daří nebankovním společnostem, které nabízejí pro své klienty nebankovní půjčky bez registru. Pokud vás zajímá, o jaký typ půjčky jde, kteří lidé ji nejčastěji využívají a jaké jsou její výhody, čtěte dál.

Význam a odlišnosti nebankovních půjček bez registru

Už samotný název vypovídá hodně o tom, co tento typ půjček obnáší. V České republice si totiž nemusíte půjčovat pouze u banky, ale i u různých společností, a to dokonce přes internet. Této možnosti využívá stále více lidí, a pokud dodržíte zásady správného půjčování a splácení a bezpečného chování v prostoru internetu, rozhodně nemusíte mít z půjčky strach.

Ačkoliv i u nás stále dochází ke zpřísňování pravidel pro poskytnutí úvěru, stále na našem trhu existují společnosti, které klientům nabízejí poněkud benevolentnější podmínky. Typickým příkladem jsou právě půjčky bez registru. U tohoto typu finančního produktu má sice nebankovní společnost možnost a právo nahlédnout do registru dlužníků, ale údajům z něho získaných nepřisuzuje výraznější váhu.

Tím pádem mohou na půjčku dosáhnout i lidé, kteří by jinde neuspěli. Typicky jde o osoby se zápisem v registru dlužníků, s další prozatím nesplacenou půjčkou nebo zhoršenou platební morálkou. Důvěryhodnost klienta je ověřována jinými způsoby, což je nutné, aby byla dosažena zákonná povinnost. Abychom si to shrnuli, nebankovní půjčky bez registru jsou poskytovány nebankovními společnostmi, a to osobám, které již mají zápis v registru dlužníků, nebo mají u jiné společnosti nesplacenou půjčku.

Jaké výhody má půjčka bez registru?

• Snadné sjednání: Díky tomu, že nemusíte opakovaně navštěvovat banku osobně, dokládat velké množství potvrzení a záruk, zabývat se administrativou a dalšími věcmi, jsou půjčky bez registru snadné k vyřízení, což ocení zejména ti, kteří se dostali do těžké životní a tím pádem i finanční situace, a potřebují peněžité prostředky co nejdříve. Tento typ půjček si můžete v drtivé většině případů zřídit on-line, tedy přes internet, což je považováno za další benefit. Ať už jste na dovolené, v práci nebo doma, s připojením k internetu, občanským průkazem a telefonem si půjčku můžete vyřídit prakticky kdykoliv a odkudkoliv.

• Individuální přístup: Banky mají obvykle nastavena velmi přísná kritéria, a to nejen pro samotný výběr uchazečů o půjčku, ale i její následné splácení. Nebankovní společnosti jsou v tomto směru benevolentnější. Nejen, že půjčku bez registru může získat i osoba se záznamem o dluhu, ale dokonce je mnohdy možné nastavit si, jakou částku budete splácet, máte možnost mimořádných splátek nebo předčasného uhrazení půjčky, a to vše bez zbytečných poplatků. Variabilita je u těchto finančních služeb obrovská.

Jak vybrat tu správnou?

Výběr hraje důležitou roli, a to nejen samotného úvěru, ale i společnosti, která jej poskytuje. Zaměřte se nejen na výhodné splácení, výšku splátek, RPSN, ale i na další benefity, zjistěte si recenze, projděte si zkušenosti dalších zákazníků a porovnávejte nabídky. Půjčka vás může provázet několik dalších měsíců i let, proto dobře zvažte své platební schopnosti, abyste neuvízli v dluhové pasti.

Poměrně oblíbenou se u nás stává společnost Ferratum, která vytvořila úvěr s názvem Ferratum Credit. Tato půjčka funguje na principu kontokorentu, což je doplněk k běžnému účtu, který obvykle poskytují banky. V případě finančních problémů můžete čerpat finance, a to i když nemáte na účtu dostatečnou hotovost. Na tomto principu funguje i Ferratum Credit. Stačí, pokud jste občanem České republiky, bylo vám více než 20 let a nemáte u této společnosti žádné nezaplacené pohledávky. Pokud splňujete tyto podmínky, nic nebrání tomu, abyste na tento typ půjčky dosáhli.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Průvodce investičními příležitostmi v roce 2020

Není tomu tak dávno, co jedinou příležitostí pro zhodnocení peněz běžných občanů byla vkladní knížka s garantovaným úrokem. Naštěstí si dnes můžeme vybírat mezi nespočtem investičních produktů a různých programů. I …

Na co si dávat v roce 2020 pozor u nebankovních půjček?

Po dlouhé roky poskytují nebankovní společnosti v České republice různé druhy půjček. Některé jsou vlastně jakousi obdobou klasických půjček nebo revolvingových úvěrů, které poskytují i banky, navíc často zaujmou …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Stát chce utrácet, ale jen nařizuje, kdo mu má co dát

Rozhovor
Živnostníci se stali oblíbeným terčem výpadů politiků, jejichž voliči jsou spíše zaměstnanci. Prý se mimo jiné „vezou“ na vlně výhod důchodového systému, do něhož ale přispívají jen minimálně. „Stát utrácet chce, ale vydělávat se mu nedaří jinak, než nařizováním toho, kdo mu má co dát,“ říká v rozhovoru pro portál FAEI.cz advokát Zdeněk Tomíček, místopředseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR …
Rolovat nahoru