Linet Group: Hlavní akcionář Zbyněk Frolík se přesouvá do dozorčí rady

Zbyněk Frolík, hlavní akcionář Linet Group, která patří mezi trojici největších světových výrobců na trhu nemocničních lůžek, odchází z exekutivních pozic společnosti a přesouvá se do její dozorčí rady. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.
Zbyněk Frolík, hlavní akcionář Linet Group, se přesouvá do dozorčí rady. Foto: Linet Group

Svůj odchod naplánoval Zbyněk Frolík už před pěti lety, kdy oslavil šedesáté narozeniny. Od té doby stál v čele skupiny spolu s Tomášem Kolářem. Jejich společné působení přineslo firmě nejlepší roky její existence, kdy expandovala na americkém trhu a kdy výrazně posílila svou přítomnost na dalších vyspělých trzích – především na Blízkém východě, v Austrálii, Kanadě, ale také v Asii.

Linet Group bude mít poprvé v historii na starosti v denní operativě výhradně management společnosti pod vedením jejích výkonných ředitelů Tomáše Koláře a Michaela Rosady. Tomáš Kolář je zároveň jediným CEO české společnosti Linet.

„Z pozice šéfa společnosti Linet holding, která spravuje podíly tuzemských akcionářů Linet Group, budu samozřejmě management úkolovat i kontrolovat. Z náročných cílů ani na okamžik neslevujeme. Jsme hlavním a v zásadě jediným vyzyvatelem dvou největších světových výrobců lůžek. Jsem si jistý, že současné vedení Linetuv čele s Tomášem Kolářem a Michaelem Rosadou dokáže všechny cíle splnit,“ říká Frolík.

Podle něj ambice společnosti i nadále zůstávají ty nejvyšší – tedy do pěti let zdvojnásobit svou velikost. „Je zřejmé, že nebude stačit organický růst, byť Linet dlouhodobě předbíhá výkon konkurence. Nebudeme se tedy vyhýbat ani akvizicím, naopak je tato cesta pravděpodobná. Pokud nyní pochází 70 % našich tržeb z Evropy, v budoucnu chceme mít přes polovinu tržeb mimo ni, hlavně ve Spojených státech amerických,“ vysvětluje Frolík.

PSALI JSME:
LINET Group: Prodáno rekordních 110 tisíc nemocničních lůžek

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Skupina ČEZ navýšila zisk o 49 procent

Půl hodiny po otevření pražské burzy reagují akcie skupiny ČEZ na zveřejněné výsledky mírným propadem o -0,67 procenta na cenu 518,00 koruny za kus. Zobchodováno bylo pouze 22 200 kusů akcií, z čehož lze usuzovat, …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Díky diplomové práci o teorii chaosu zbohatl na finančních trzích

Rozhovor
„Než jsem začal psát diplomku, neměl jsem žádné zkušenosti s obchodováním na finančních trzích,“ říká v rozhovoru Vojtěch Sadil, absolvent Fakulty managementu a ekonomiky na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Nebál se ale využít teorie chaosu a Elliottových vln v praxi, aby dokázal, že jeho teze v diplomové práci jsou správné. Během pouhých dvou týdnů pak dokázal zhodnotit investované prostředky o 20 procent.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru