Logistika těží z pokračující pandemie, potvrzují kvartální výsledky Kuehne+Nagel

Zahájení roku 2021 se pro skupinu Kuehne+Nagel, která patří mezi přední světové logistické společnosti, celosvětově neslo v duchu vysoké poptávky po přepravních službách, a to zejména pro segmenty farmacie a e-commerce. V podmínkách pokračující pandemie koronaviru se skupině podařilo docílit skvělých výsledků a v meziročním srovnání je navýšit.
Na zatím nekončící pandemii nového koronaviru z Číny logistické a přepravní společnosti meziročně výrazně profitují. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Skupina tento týden v tiskové zprávě informovala, že v prvním kvartále letošního roku přesáhl její čistý obrat výše šesti miliard švýcarských franků (CHF), EBIT činil 431 milionů CHF a výnosy představovaly 318 milionů CHF. Meziročně se všechny tyto hodnoty zásadním způsobem navýšily. Jediným parametrem, který se ponížil, a to o téměř 23 procenta, je volné cash-flow.

Podle generálního ředitele Kuehne+Nagel International AG Detlefa Trefzgera byla společnost během letošního prvního čtvrtletí dobře připravena odpovědět na vysokou poptávku zákazníků po vysoce kvalitních logistických službách, a to i v napjatých tržních podmínkách. „Očekáváme, že s podobně náročnými okolnostmi budeme pracovat i po zbytek tohoto, opět atypického roku,“ uvedl.

Potvrzuje se tak, že na zatím nekončící pandemii nového koronaviru z Číny logistické a přepravní společnosti meziročně výrazně profitují, a to společně se zmíněnými obory farmaceutického průmyslu a e-commerce.

PSALI JSME:
Značky InTime a Uloženka končí. Vznikne nový logistický operátor WE|DO

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru