Maďarská centrální banka dále snížila jednodenní sazbu

Názor
Obchodování na regionálních trzích bylo v úterý poklidné. Koruna i polský zlotý zůstaly ve srovnání s přechozím dnem víceméně beze změny (23,77 CZK/EUR, 4,45 PLN/EUR). Větší volatilita byla patrná na maďarském forintu, a to z důvodu zasedání tamní centrální banky (MNB).
Maďarský forint před zahájením úterní tiskové konference maďarské národní banky posiloval. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Ta ponechala klíčovou tříměsíční depozitní sazbu na současných 13 procentech, zároveň ale o dalších sto bazických bodů snížila jednodenní depozitní sazbu (ze 17 % na 16 %). V těchto krocích bude maďarská centrální banka podle našeho názoru pokračovat až do září, kdy by se obě sazby měly setkat na 13 procentech.

Snížení tříměsíční depozitní sazby pak očekáváme v prvním čtvrtletí příštího roku a to na deset procent. Maďarský forint před zahájením tiskové konference MNB posiloval z ranních hodnot okolo 374,4 HUF/EUR k 372 HUF/EUR. Ve srovnání s předchozím dnem byl o 0,3 procenta silnější.

Výrazných změn nedoznala v průběhu úterního obchodování ani společná evropská měna. Ta se za absence zajímavějších zveřejněných dat držela v pásmu 1,091-1,094 USD/EUR. Příliš jí nerozpohybovala ani data z amerického nemovitostního trhu, která byla zveřejněna v odpoledních hodinách a dopadla výrazně lépe, než se očekávalo. Tyto indikátory jsou však velmi volatilní, takže z dobrého výsledku nelze mnoho dovozovat.

Autorka je ekonomka Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Maďarská centrální banka klíčovou sazbu nezměnila

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Americká vláda hraje proti centrální bance

Americká vláda drží svoji ekonomiku nad vodou za využití reverzních repo trhů (RRP). Jde o krátkodobé řešení, jež by mohlo být produktem populistického uvažování před dalšími volbami v USA. Jako domino se toto …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB