Maďarská centrální banka snížila sazby

Názor
Maďarská centrální banka v úterý snížila úrokové sazby o 75 bazických bodů na 10,75 procenta tak, jak jsme my i finanční trhy očekávaly. V těchto krocích (redukce o 75 bazických bodů na každém dalším zasedání, pozn. aut.) bude podle naší prognózy dále pokračovat, což i sama centrální banka avizovala.
Maďarská centrální banka v úterý snížila úrokové sazby o 75 bazických bodů na 10,75 procenta. Ilustrační foto: Egrian – Vlastní dílo, Volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6671350

Na konci prvního čtvrtletí by se klíčová tříměsíční depozitní sazba měla nacházet na 8,5 procenta, na konci roku 2024 na 5,5 procenta. Maďarský forint na úterní zasedání nicméně nijak nereagoval.

Poklidné obchodování panovalo i na trhu s českou korunou, která se převážně držela v pásmu 24,50-24,55 CZK/EUR. Polský zlotý ve srovnání s předchozím obchodním dnem mírně oslabil (o 0,2 % na 4,33 PLN/HUF).

Světový kalendář v úterý mnoho zajímavých informací nenabídl. Zveřejněna byla pouze finální inflace v eurozóně za listopad, která byla v meziměsíčním srovnání revidována z -0,5 procenta na -0,6 procenta. V meziročním srovnání zůstala beze změny na 2,4 procenta.

Autorka je ekonomka Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Maďarská centrální banka snížila klíčovou úrokovou sazbu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Na přestupném roce vydělá stát miliardy korun

Přestupný rok má na ekonomiku samozřejmě vliv. Je to jeden den k dobru. Ovšem jak pro koho. Na přestupném roce, tedy na dnešním dni „navíc“, vydělávají extra peníze třeba lidé, kteří jsou placeni od hodiny. Naopak …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB