Maďarská centrální banka snížila klíčovou úrokovou sazbu

Názor
Maďarská centrální banka snížila klíčovou tříměsíční depozitní sazbu více o 75 bazických bodů na 12,25 procenta, tedy více než se očekávalo. Se snižováním úrokových sazeb bude podle našeho názoru pokračovat. Na konci letošního roku očekáváme tříměsíční sazbu na 11,5 procentech, na konci příštího na pěti procentech.
Maďarská centrální banka snížila klíčovou úrokovou sazbu. Foto: Egrian – Vlastní dílo, Volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6671350

Maďarský forint na rozhodnutí reagoval mírným oslabením o 0,2 procenta na 382,6 HUF/EUR. Později však ztráty téměř umazal. Česká koruna ztratila 0,1 procenta a v odpoledních hodinách se její kurz pohyboval na 24,63 CZK/EUR. Polský zlotý oslabil o 0,1 procenta na 4,47 PLN/EUR.

Ztráty v průběhu úterního obchodování utržila i společná evropská měna. Ta ze svého konta odepsala 0,5 procenta na 1,06 USD/EUR. Předstihové indikátory PMI dopadly v Německu i eurozóně hůře především v oblasti služeb. Mírně se zhoršila i nálada v evropském průmyslu, v tom německém ale mírně rostla, přestože stále zůstává hluboko pod padesátibodovou hranicí značící fázi kontrakce.

Autorka je ekonomka Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Maďarská centrální banka dále snížila jednodenní sazbu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ČNB se obává míry lednového přecenění

Podle členky bankovní rady České národní banky (ČNB) Kariny Kubelkové je lednové přecenění zboží a služeb spojeno s velkou nejistotou a mohlo by být podle ní nakonec výraznější, než tuzemská centrální banka čeká.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Neradostné vyhlídky stavebnictví pro další rok: Pokles o 2,7 procenta

Analýza
Za první tři čtvrtletí letošního roku stavební produkce v Česku meziročně klesla o 1,5 procenta a vyhlídky na další rok nejsou rovněž optimistické. Podle stavebních firem se propad stavební produkce prohloubí o 2,7 procenta. Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q4/2003, kterou zpracovala analytická společnost CEEC Research a jejíž výsledky má redakce FAEI.cz k dispozici.