Maďarská centrální banka snížila klíčovou úrokovou sazbu

Názor
Maďarská centrální banka snížila klíčovou tříměsíční depozitní sazbu více o 75 bazických bodů na 12,25 procenta, tedy více než se očekávalo. Se snižováním úrokových sazeb bude podle našeho názoru pokračovat. Na konci letošního roku očekáváme tříměsíční sazbu na 11,5 procentech, na konci příštího na pěti procentech.
Maďarská centrální banka snížila klíčovou úrokovou sazbu. Foto: Egrian – Vlastní dílo, Volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6671350

Maďarský forint na rozhodnutí reagoval mírným oslabením o 0,2 procenta na 382,6 HUF/EUR. Později však ztráty téměř umazal. Česká koruna ztratila 0,1 procenta a v odpoledních hodinách se její kurz pohyboval na 24,63 CZK/EUR. Polský zlotý oslabil o 0,1 procenta na 4,47 PLN/EUR.

Ztráty v průběhu úterního obchodování utržila i společná evropská měna. Ta ze svého konta odepsala 0,5 procenta na 1,06 USD/EUR. Předstihové indikátory PMI dopadly v Německu i eurozóně hůře především v oblasti služeb. Mírně se zhoršila i nálada v evropském průmyslu, v tom německém ale mírně rostla, přestože stále zůstává hluboko pod padesátibodovou hranicí značící fázi kontrakce.

Autorka je ekonomka Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Maďarská centrální banka dále snížila jednodenní sazbu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Trhy tlačí na Fed, aby byl přísnější

Finanční a konkrétně akciové trhy jsou místem, kde se všechny informace světa scházejí na jednom místě a spoluvytvářejí konsensus, který následně určuje ceny komodit, finančních aktiv, nemovitostí apod. Ačkoli jsou …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Letní tábory pro děti už stojí skoro stejně, jako dovolená u moře

Průzkum
Pobyt v chatce nebo ve stanu v českých luzích a hájích je mnohdy srovnatelný s cenou levnějších zájezdů k moři. Třetina rodičů očekává, že si letos za letní tábor pro své děti připlatí k moři. Každý pátý rodič počítá, že za svou dceru nebo syna zaplatí více než deset tisíc korun. Ukázalo šetření společnosti Provident Financial, který mají Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) k dispozici.