Martin Vejražka novým vedoucím tuzemského oddělení CBRE pro poradenství v oblasti ESG

Personálie
Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, výrazně rozšiřuje svůj poradenský servis v oblasti ESG. Zakládá nový expertní tým se zaměřením na energetické poradenství a modelování pro kontinentální Evropu, který bude z Prahy řídit Steffen Walvius původem z Nizozemska. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.
Martin Vejražka se poradenství v oblasti komerčních realit věnuje již téměř jedenáct let. Foto: CBRE

Dohromady bude čítat čtyři seniorní konzultanty pod vedením Martina Vejražky, další významné posily CBRE. Ten se zároveň stane novým vedoucím tuzemského oddělení se specializací na odborné poradenství v oblasti podnikové udržitelnosti, odpovědného investování a budování udržitelných portfolií.

Steffen Walvius je absolventem University of Zaragoza ve Španělsku v oboru Udržitelná správa energetických systémů. Má více než deset let mezinárodních zkušeností v oblasti stavebnictví, energetiky a realit, během kterých spolupracoval se zástupci firem a investorů na zlepšení jejich podnikového ESG a udržitelnosti nemovitostních portfolií.

„Posláním nového centrálního týmu CBRE pod názvem „Energy & Carbon“ bude poskytovat firmám komplexní služby v oblasti dosahování energetických úspor, naplňování uhlíkových cílů a navrhování obnovitelných zdrojů. To vše na základě nejmodernějších digitálních nástrojů pro simulace a modelování,“ uvedl Steffen Walvius.

Walvius je současně aktivním členem pracovní skupiny pro udržitelnost Evropy v rámci profesního sdružení RICS a dále výzkumného projektu CRREM (Carbon Risk Real Estate Monitor) financovaného Evropskou unií. Hovoří plynně anglicky, volný čas tráví rád v přírodě, hraje lední hokej anebo se dále vzdělává.

Steffen Walvius má více než deset let mezinárodních zkušeností v oblasti stavebnictví, energetiky a realit. Foto: CBRE

Řízení rostoucí sítě mezinárodních energetických expertů a zároveň neustálé vylepšování nabízených produktů v rámci této nové služby CBRE bude mít na starost Martin Vejražka. Ten se zároveň stane klíčovou postavou skupiny v rámci udržitelnosti a dodržování principů ESG pro český trh.

Z pozice vedoucího tuzemského týmu bude dále rozšiřovat nabízené poradenství nejen na úrovni budov a portfolií, ale také ve smyslu dalšího směřování společností a jejich reportingu. „Český tým přebírám se silnými základy, kdy jsme klienty schopni provést komplikovaným procesem širokého spektra mezinárodně uznávaných certifikací od BREEAM a LEED až po WELL. A na těchto pevných základech hodlám dále stavět a rozšiřovat je o další služby,“ popsal Vejražka.

„V rámci celé skupiny CBRE máme obrovské know-how a datovou základnu především z vyspělých trhů západní Evropy, které využijeme pro poskytnutí náskoku a konkurenční výhody našim tuzemským klientům,“ dodal.

Martin Vejražka je absolventem magisterského studia se zaměřením na Plánování a rozvoj pozemků a nemovitostí na Radboud University v Nizozemsku. Poradenství v oblasti komerčních realit se věnuje celou svoji dosavadní kariéru, a to již téměř jedenáct let. Posledních pět let navíc se zaměřením na udržitelnost a technické a energetické poradenství. Martin hovoří plynně anglicky a mezi jeho záliby patří trávení volného času s rodinou, tenis a práce se dřevem.

PSALI JSME:
Jakub Stanislav povede v CBRE oddělení investic do nemovitostí

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Český systém přijímaček tlačil žáky na střední školy, kam nechtěli

Analýza
Dosavadní systém přijímacích zkoušek na střední školy donutil žáky a jejich rodiče k tomu, aby si vybírali takové zařízení, kam se s jistotou dostanou – ovšem bez ohledu na zájem dítěte. Ukázalo to rozsáhlé šetření Národního institutu SYRI a Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Středočeském kraji, jehož výsledky má redakce FAEI.cz k dispozici.