Martin Žáček končí v čele české Uniqa

Personálie
Po bezmála třiceti letech působení v Uniqa, z toho po 14 letech v pozici generálního ředitele Uniqa v České republice a po devíti letech na Slovensku, odstoupí Martin Žáček ze své stávající pozice generálního ředitele k 30. 4. 2023 na základě vzájemné dohody a bude pověřen novou rolí poradce v rámci koncernu Uniqa Insurance Group.
Martin Žáček končí v čele české Uniqa. Ilustrační foto: Uniqa

Redakci FAEI.cz o tom informovala tisková mluvčí pojišťovny Eva Svobodová. Žáček se v průběhu svého působení ve funkci významně podílel na úspěchu společností Uniqa v Čechách i na Slovensku a na obou trzích hrál ústřední roli v procesu fúze s bývalými společnostmi AXA. Pod Žáčkovým vedením Uniqa vyrostla z menší pojišťovny na významnou finanční skupinu na českém i slovenském trhu.

Novým generálním ředitelem společností Uniqa v ČR a SR bude od 1. května 2023 jmenován Rastislav Havran. S Uniqa Insurance Group je spojený od roku 2006, kdy nastoupil do trainee programu po ukončení studia na vysoké škole. Od roku 2016 je  Havran členem představenstva Uniqa v Česku a na Slovensku s odpovědností za IT a Operations.

Novou členkou představenstva odpovědnou za Retail v ČR a SR se s okamžitou platností stává Sylwia Szymula, která v této roli nahradí dosavadního člena představenstva Marka Bártka. Szymula dříve působila jako ředitelka pro řízení zákaznické zkušenosti v pojišťovací skupině PZU a později jako ředitelka pro korporátní strategii ve společnosti ING.

PSALI JSME:
Uniqa pojišťovna loni rostla hlavně díky integraci AXA

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Také risknete práci načerno?

Poradna
Na tohle rozhodnutí nadávají statisíce lidí, nespokojenost projevují malí i velcí zaměstnavatelé, a přesto nelze změny týkající se od července 2024 tzv. dohodářů jednoznačně odsoudit. Ale ani přivítat s nadšením. Měly ztížit vyhýbání se daním a odvodům i ztížit život především předčasným důchodcům, kteří v posledních letech vyměnili pracovní poměr za práci na dohodu.