Martin Žáček končí v čele české Uniqa

Personálie
Po bezmála třiceti letech působení v Uniqa, z toho po 14 letech v pozici generálního ředitele Uniqa v České republice a po devíti letech na Slovensku, odstoupí Martin Žáček ze své stávající pozice generálního ředitele k 30. 4. 2023 na základě vzájemné dohody a bude pověřen novou rolí poradce v rámci koncernu Uniqa Insurance Group.
Martin Žáček končí v čele české Uniqa. Ilustrační foto: Uniqa

Redakci FAEI.cz o tom informovala tisková mluvčí pojišťovny Eva Svobodová. Žáček se v průběhu svého působení ve funkci významně podílel na úspěchu společností Uniqa v Čechách i na Slovensku a na obou trzích hrál ústřední roli v procesu fúze s bývalými společnostmi AXA. Pod Žáčkovým vedením Uniqa vyrostla z menší pojišťovny na významnou finanční skupinu na českém i slovenském trhu.

Novým generálním ředitelem společností Uniqa v ČR a SR bude od 1. května 2023 jmenován Rastislav Havran. S Uniqa Insurance Group je spojený od roku 2006, kdy nastoupil do trainee programu po ukončení studia na vysoké škole. Od roku 2016 je  Havran členem představenstva Uniqa v Česku a na Slovensku s odpovědností za IT a Operations.

Novou členkou představenstva odpovědnou za Retail v ČR a SR se s okamžitou platností stává Sylwia Szymula, která v této roli nahradí dosavadního člena představenstva Marka Bártka. Szymula dříve působila jako ředitelka pro řízení zákaznické zkušenosti v pojišťovací skupině PZU a později jako ředitelka pro korporátní strategii ve společnosti ING.

PSALI JSME:
Uniqa pojišťovna loni rostla hlavně díky integraci AXA

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Čtyřlístek posil v konzultační skupině FLO

Podle informací poskytnutých portálu Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) se digitální konzultační skupina FLO rozhodla rozšířit svůj management. Šéfem strategie se stává Pavel Špryňar, datový tým posiluje …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB