Mastercard ocenil banky za projekty v oblasti plateb, digitalizace i inovací

Společnost Mastercard udělila celkem 13 výročních ocenění Mastercard Awards českým bankám za jejich inovativní aktivity v oblasti digitalizace plateb, péče o klienty a projekty směřující ke zjednodušení a zabezpečení českého platebního sektoru.
Mastercard Awards: Banky dostaly ocenění za projekty v oblasti plateb, digitalizace i inovací. Foto: Mastercard

Cenu Issuer za největší nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených kartami Mastercard získala Air Bank, která v této kategorii obhájila loňské vítězství. Ocenění Air Bank doplnila i prvenstvím v kategorii Mobile Payments za nejvyšší počet mobilních transakcí a zároveň nejvíce digitalizovaných karet do mobilních zařízení.

Dvě vítězství získala také ČSOB. Stejně jako loni vyhrála v kategorii Acquirer, která oceňuje největší nárůst objemu akceptovaných karetních transakcí u obchodníků. Dále pak ovládla kategorii Credit Card Issuer za největší nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených kreditními kartami.

Ve dvou kategoriích byla oceněna i FIO banka. Cenu eCommerce issuer získala za uživatelsky nejpřívětivější online platby. V této kategorii se hodnotil poměr transakcí bez nutnosti ověření a poměr transakcí ověřených pomocí biometrie v mobilní aplikaci banky. Za největší absolutní nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených komerčními kartami navíc FIO banka získala ocenění Commercial Card Issuer.

„Mnohé trendy, které hýbaly sektorem plateb v prvním pandemickém roce, přetrvaly také v roce 2021. Stále oblíbenější on-line transakce si vyžadovaly rychlejší uvedení inovativních projektů se zaměřením na další zlepšení uživatelské zkušenosti a zachování vysoké bezpečnosti pro držitele karet. Patrná je také větší oblíbenost placení pomocí chytrých hodinek a mobilních telefonů. České banky opět prokázaly, že dokážou reagovat velmi pružně na rychle se měnící podmínky finančního trhu a poskytnout svým klientům top řešení v oblasti plateb,“ řekl generální ředitel společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko Michal Čarný.

Loňské ocenění Premium Card Issuer za největší nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených prémiovými kartami letos obhájila Česká spořitelna. V kategorii Innovation si odnesla cenu Komerční banka za své limitované edice karet a doprovodné kampaně v oblastech sportu a esportu.

Společnost Mastercard udělila i pět speciálních ocenění. Skokanem roku v nárůstu mobilních transakcí se stala služba Twisto. Společnost Worldline obdržela ocenění za obsloužení nejvyššího počtu obchodníků, kteří získali terminál zdarma v rámci programu Česko platí kartou. Za nejvyšší počet obchodníků využívajících terminál v mobilu získala cenu společnost Global Payments. Nejširší škála individuálního nastavení zabezpečení plateb v mobilním bankovnictví zajistila ocenění pro mBank. A ČSOB Poštovní spořitelna získala cenu za nejúspěšnější aktivity se zaměřením na aktivaci klientů, konkrétně zavedení Xiaomi Pay a rozvoj bezhotovostních plateb na venkově.

Seznam cen a oceněných společností za rok 2021:

Ocenění Společnost Projekt
Issuer Air Bank Největší absolutní nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených vydanými kartami
Acquirer ČSOB Největší absolutní narůst objemu akceptovaných karetních transakcí u obchodníků
Premium Card Issuer Česká spořitelna Největší absolutní nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených vydanými prémiovými kartami
Commercial Card Issuer FIO Největší absolutní nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených vydanými komerčními kartami
Credit Card Issuer ČSOB Největší absolutní nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených vydanými kreditními kartami
Innovation Komerční banka Nejvýraznější marketingové a produktové inovace (limitované edice karet a doprovodné kampaně v oblastech sportu a e-sportu)
Mobile Payments Air Bank Nejvyšší počet mobilních transakcí v počtu i hodnotě a zároveň nejvyšší počet digitalizovaných karet do mobilních zařízení
Special Mention Twisto Skokan roku v nárůstu mobilních transakcí v počtu i hodnotě plateb
eCommerce issuer FIO Banka s uživatelsky nejpřívětivějšími online platbami (největší poměr transakcí nevyžadujících ověření a nejvyšší poměr transakcí ověřených aplikací banky podporující biometrii)
Special Mention ČSOB Poštovní spořitelna Nejúspěšnější aktivity se zaměřením na aktivaci klientů (rozvoj bezhotovostních plateb na venkově a zavedení Xiaomi Pay)
Special Mention

 

Worldline Nejvyšší počet obchodníků, kteří získali terminál zdarma v rámci programu Česko platí kartou
Special Mention

 

Global Payments Nejvyšší počet obchodníků využívajících službu terminál v mobilu (Tap on Phone)
Special Mention

 

mBank Nejširší škála individuálního nastavení zabezpečení plateb v mobilním bankovnictví (možnosti volby omezení: bezkontaktních transakcí, zahraničních transakcí, magnetického proužku, DCC, bankomatů s poplatkem, e-commerce plateb)

 

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB