Mastercard ocenil banky za projekty v oblasti plateb, digitalizace i inovací

Společnost Mastercard udělila celkem 13 výročních ocenění Mastercard Awards českým bankám za jejich inovativní aktivity v oblasti digitalizace plateb, péče o klienty a projekty směřující ke zjednodušení a zabezpečení českého platebního sektoru.
Mastercard Awards: Banky dostaly ocenění za projekty v oblasti plateb, digitalizace i inovací. Foto: Mastercard

Cenu Issuer za největší nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených kartami Mastercard získala Air Bank, která v této kategorii obhájila loňské vítězství. Ocenění Air Bank doplnila i prvenstvím v kategorii Mobile Payments za nejvyšší počet mobilních transakcí a zároveň nejvíce digitalizovaných karet do mobilních zařízení.

Dvě vítězství získala také ČSOB. Stejně jako loni vyhrála v kategorii Acquirer, která oceňuje největší nárůst objemu akceptovaných karetních transakcí u obchodníků. Dále pak ovládla kategorii Credit Card Issuer za největší nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených kreditními kartami.

Ve dvou kategoriích byla oceněna i FIO banka. Cenu eCommerce issuer získala za uživatelsky nejpřívětivější online platby. V této kategorii se hodnotil poměr transakcí bez nutnosti ověření a poměr transakcí ověřených pomocí biometrie v mobilní aplikaci banky. Za největší absolutní nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených komerčními kartami navíc FIO banka získala ocenění Commercial Card Issuer.

„Mnohé trendy, které hýbaly sektorem plateb v prvním pandemickém roce, přetrvaly také v roce 2021. Stále oblíbenější on-line transakce si vyžadovaly rychlejší uvedení inovativních projektů se zaměřením na další zlepšení uživatelské zkušenosti a zachování vysoké bezpečnosti pro držitele karet. Patrná je také větší oblíbenost placení pomocí chytrých hodinek a mobilních telefonů. České banky opět prokázaly, že dokážou reagovat velmi pružně na rychle se měnící podmínky finančního trhu a poskytnout svým klientům top řešení v oblasti plateb,“ řekl generální ředitel společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko Michal Čarný.

Loňské ocenění Premium Card Issuer za největší nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených prémiovými kartami letos obhájila Česká spořitelna. V kategorii Innovation si odnesla cenu Komerční banka za své limitované edice karet a doprovodné kampaně v oblastech sportu a esportu.

Společnost Mastercard udělila i pět speciálních ocenění. Skokanem roku v nárůstu mobilních transakcí se stala služba Twisto. Společnost Worldline obdržela ocenění za obsloužení nejvyššího počtu obchodníků, kteří získali terminál zdarma v rámci programu Česko platí kartou. Za nejvyšší počet obchodníků využívajících terminál v mobilu získala cenu společnost Global Payments. Nejširší škála individuálního nastavení zabezpečení plateb v mobilním bankovnictví zajistila ocenění pro mBank. A ČSOB Poštovní spořitelna získala cenu za nejúspěšnější aktivity se zaměřením na aktivaci klientů, konkrétně zavedení Xiaomi Pay a rozvoj bezhotovostních plateb na venkově.

Seznam cen a oceněných společností za rok 2021:

Ocenění Společnost Projekt
Issuer Air Bank Největší absolutní nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených vydanými kartami
Acquirer ČSOB Největší absolutní narůst objemu akceptovaných karetních transakcí u obchodníků
Premium Card Issuer Česká spořitelna Největší absolutní nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených vydanými prémiovými kartami
Commercial Card Issuer FIO Největší absolutní nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených vydanými komerčními kartami
Credit Card Issuer ČSOB Největší absolutní nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených vydanými kreditními kartami
Innovation Komerční banka Nejvýraznější marketingové a produktové inovace (limitované edice karet a doprovodné kampaně v oblastech sportu a e-sportu)
Mobile Payments Air Bank Nejvyšší počet mobilních transakcí v počtu i hodnotě a zároveň nejvyšší počet digitalizovaných karet do mobilních zařízení
Special Mention Twisto Skokan roku v nárůstu mobilních transakcí v počtu i hodnotě plateb
eCommerce issuer FIO Banka s uživatelsky nejpřívětivějšími online platbami (největší poměr transakcí nevyžadujících ověření a nejvyšší poměr transakcí ověřených aplikací banky podporující biometrii)
Special Mention ČSOB Poštovní spořitelna Nejúspěšnější aktivity se zaměřením na aktivaci klientů (rozvoj bezhotovostních plateb na venkově a zavedení Xiaomi Pay)
Special Mention

 

Worldline Nejvyšší počet obchodníků, kteří získali terminál zdarma v rámci programu Česko platí kartou
Special Mention

 

Global Payments Nejvyšší počet obchodníků využívajících službu terminál v mobilu (Tap on Phone)
Special Mention

 

mBank Nejširší škála individuálního nastavení zabezpečení plateb v mobilním bankovnictví (možnosti volby omezení: bezkontaktních transakcí, zahraničních transakcí, magnetického proužku, DCC, bankomatů s poplatkem, e-commerce plateb)

 

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Vyplatí se kreditní karta a jaké jsou její výhody?

Peníze potřebuje k životu asi každý, o tom není žádných pochyb. Navíc v době, kdy dochází k neustálému zdražování produktů a služeb. Pokud nevystačíte se svým příjmem, popřípadě vás jednou za čas překvapí nečekané …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB