MEBSTER pomáhá vozíčkářům cvičit v bezpečí domova s exoskeletem i ve stavu nouze

Pandemie Covid-19 zasáhla do životů všech obyvatel v Česku. Také lidé na vozíku přišli ze dne na den o příležitost docházet na pravidelné rehabilitace. Firma MEBSTER, jejíž exoskelet nedávno zakoupila ČSOB pro dvě léčebny, nyní pomáhá lidem přímo v jejich domovech. Za hendikepovanými posílá fyzioterapeuta s přístrojem UNILEXA, díky kterému se mohou postavit, projít a pobýt ve vzpřímené poloze.
M. Gloger, V. Volejník. Foto: ČSOB

Fyzioterapeut se podrobí kontrolnímu testu na Covid-19 a před každým výjezdem si změří teplotu. Pro zajištění maximální bezpečnosti bude po celou dobu návštěvy vybaven jednorázovým respirátorem s výdechovým ventilem třídy minimálně FFP2 a překrytým rouškou, ochranným jednorázovým oděvem, rukavicemi a ochrannými brýlemi. Po každé návštěvě bude exoskelet včetně přepravního boxu odborně vydezinfikován.

„Chceme v současné situaci pomoci, jak nejlépe umíme. Myslím, že v době, kdy i zdraví lidé trpí izolací a nedostatkem pohybu, pomůže fyzioterapeut handicapovaným i psychicky. Cvičení potrvá asi 15 až 20 minut. I tak zdánlivě krátká doba ve vzpřímené poloze má pro svaly, kosti i zažívání blahodárný účinek, pokud lidé cvičí pravidelně,“ říká Michal Gloger, zakladatel MEBSTER.

„Moc nás těší, že inovativním firmám z našeho akcelerátoru Start it @ČSOB nejsou lhostejné osudy lidí v současné tíživé situaci. Exoskelet společnosti MEBSTER je navíc naprosto převratný, doslova pomáhá lidem na nohy. Jsme rádi, že jsme mohli podpořiti společnost v rámci vstupu na český trh. MEBSTER dokazuje, že startupy dokáží velmi pružně reagovat na nově vzniklou situaci a skutečně pomoci,“ říká Zuzana Paulovics, lídr Start it @ČSOB. UNILEXA by se mohla brzo rozšířit i do dalších léčeben a k jednotlivým pacientům. Zdravotní pojišťovny totiž na základě individuálního posouzení hradí 99 % této zdravotní pomůcky.

„Koronavirus napadá zejména respirační systém a pro pacienty po poranění míchy se zhoršenou mechanikou dýchání je toto onemocnění obzvláště nebezpečné. Pravidelné cvičení včetně vertikalizace v domácím prostředí zlepšuje mimo jiné i funkci respiračního aparátu, dechový stereotyp a obranyschopnost organismu,“ uvedl Pavel Remeš, primář rehabilitace z Hamzovy odborné léčebny pro děti a dospělé, která UNILEXU dostala od ČSOB darem, díky příspěvkům klientů skrze Kartu dobré vůle.

Zájemci o domácí cvičení s UNILEXOU se nyní mohou hlásit do 16. 4. na https://mebster.com/covid. Firma přihlášky individuálně vyhodnotí. Další kolo žádostí se otevře po vyhodnocení pilotní vlny.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru