Meta se podle tržní kapitalizace stala sedmou největší společností na světě

Názor
Zatímco generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg čelil intenzivním dotazům zákonodárců při slyšení v senátním výboru pro soudnictví, jeho společnost oslavila pozoruhodný loňský rok.
Zatímco generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg čelil intenzivním dotazům zákonodárců při slyšení v senátním výboru pro soudnictví, jeho společnost oslavila pozoruhodný loňský rok. Ilustrační foto: Anthony Quintano from Westminster, United States - Mark Zuckerberg F8 2019 Keynote, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90784061

Tržby společnosti Meta za čtvrté čtvrtletí dosáhly 40,1 miliardy dolarů a překonaly tak očekávaných 39,2 miliardy dolarů. Navíc zisk na akcii překonal odhady a činil 5,33 dolaru oproti očekávaným 4,97 dolaru.

Denní počet aktivních uživatelů Facebooku vzrostl na 2,11 miliardy, čímž překonal očekávané 2,07 miliardy, a překvapil tak mnohé, kteří očekávali pokles popularity stěžejní aplikace Mety. Příjmy z reklamy rovněž překonaly očekávání, a to díky čínským prodejcům, kteří navýšili náklady na zasažení uživatelů z celého světa.

PSALI JSME:
Facebook se na burze propadl jako žádná jiná firma v historii

Není to tak dávno, co společnost Meta zaznamenala v roce 2022 pokles tržeb ve třech po sobě jdoucích čtvrtletích. Nyní lze s jistotou říci, že tato technologická velmoc prošla pozoruhodným obratem, učinila pokroky v oblasti umělé inteligence a zdokonalila svůj byznys s reklamou.

Nedávné finanční úspěchy společnosti Meta ukazují na její odolnost a silnou pozici na trhu. Tento úspěch umožnil společnosti vyhlásit první čtvrtletní dividendu ve výši 0,50 dolaru na akcii a schválit další odkup akcií v hodnotě 50 miliard dolarů.

PSALI JSME:
Instagram: Z aplikace o whisky jednou z nejprogresivnějších sítí

V návaznosti na tyto výsledky vzrostly akcie společnosti Meta po uzavření trhu o 13 procent, což představuje ohromující nárůst o 130 miliard dolarů.

V důsledku toho si zajistila pozici sedmé největší společnosti na světě podle tržní kapitalizace. Mimořádný výkon akcií, které zažily téměř 400% nárůst od svého minima v roce 2022, můžeme nesporně kvalifikovat jako skvostný.

Autor je analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Klíčová sedmička na americkém akciovém trhu vysílá nejednoznačné signály

Zavřít reklamu ×
  1. Největším problémem moderní civilizace jsou právě tito miliardáři. Miliony lidí jsou v chudobě aby pár jedinců mělo bilion…Má to smysl?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB