Meta se podle tržní kapitalizace stala sedmou největší společností na světě

Zatímco generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg čelil intenzivním dotazům zákonodárců při slyšení v senátním výboru pro soudnictví, jeho společnost oslavila pozoruhodný loňský rok.
Zatímco generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg čelil intenzivním dotazům zákonodárců při slyšení v senátním výboru pro soudnictví, jeho společnost oslavila pozoruhodný loňský rok. Ilustrační foto: Anthony Quintano from Westminster, United States - Mark Zuckerberg F8 2019 Keynote, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90784061

Tržby společnosti Meta za čtvrté čtvrtletí dosáhly 40,1 miliardy dolarů a překonaly tak očekávaných 39,2 miliardy dolarů. Navíc zisk na akcii překonal odhady a činil 5,33 dolaru oproti očekávaným 4,97 dolaru.

Denní počet aktivních uživatelů Facebooku vzrostl na 2,11 miliardy, čímž překonal očekávané 2,07 miliardy, a překvapil tak mnohé, kteří očekávali pokles popularity stěžejní aplikace Mety. Příjmy z reklamy rovněž překonaly očekávání, a to díky čínským prodejcům, kteří navýšili náklady na zasažení uživatelů z celého světa.

Není to tak dávno, co společnost Meta zaznamenala v roce 2022 pokles tržeb ve třech po sobě jdoucích čtvrtletích. Nyní lze s jistotou říci, že tato technologická velmoc prošla pozoruhodným obratem, učinila pokroky v oblasti umělé inteligence a zdokonalila svůj byznys s reklamou.

Nedávné finanční úspěchy společnosti Meta ukazují na její odolnost a silnou pozici na trhu. Tento úspěch umožnil společnosti vyhlásit první čtvrtletní dividendu ve výši 0,50 dolaru na akcii a schválit další odkup akcií v hodnotě 50 miliard dolarů.

V návaznosti na tyto výsledky vzrostly akcie společnosti Meta po uzavření trhu o 13 procent, což představuje ohromující nárůst o 130 miliard dolarů.

V důsledku toho si zajistila pozici sedmé největší společnosti na světě podle tržní kapitalizace. Mimořádný výkon akcií, které zažily téměř 400% nárůst od svého minima v roce 2022, můžeme nesporně kvalifikovat jako skvostný.

Autor je analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 1
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
  1. Pe Petr

    Největším problémem moderní civilizace jsou právě tito miliardáři. Miliony lidí jsou v chudobě aby pár jedinců mělo bilion…Má to smysl?

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB