MetLife podpořila 15. ročník charitativního projektu Na kole dětem

Společnost MetLife po jedenácté v řadě podpořila charitativní sportovní projekt Na kole dětem, který získává finanční prostředky na podporu onkologicky nemocných dětí. Letos odstartoval již patnáctý ročník akce, během níž se účastníci mohou libovolně zapojit do cyklotrasy o celkové délce 1 182 kilometrů vedoucí ze středních Čech až na jižní Moravu. Jedna z prvních zastávek byla i v Senátu Parlamentu republiky. Dlouhodobý partner akce, společnost MetLife, letos přispěla částkou v celkové výši 350 tisíc korun.
Společnost MetLife podpořila 15. ročník charitativního projektu na podporu malých onkologických pacientů, Na kole dětem, částkou 350 tisíc korun. Ilustrační foto: MetLife

„Jsme rádi, že se i v letošním roce naskytla příležitost podpořit tento skvělý projekt, propojující sport a dobročinnost, který pomáhá dětem a jejich rodinám v nelehkých životních situacích. Naše partnerství s nadací Na kole dětem trvá již jedenáct let a za tu dobu se podařilo pozitivně ovlivnit mnoho dětských osudů,“ říká Mariana Rybárová, ředitelka agenturní sítě pro Českou republiku a Slovensko pojišťovny MetLife, jejíž zaměstnanci se do cyklotour zapojí i coby aktivní účastníci.

„Moc si tohoto partnerství s MetLife vážíme. Podpora dlouholetých partnerů je pro fungování projektu Na kole dětem klíčová,“ uvádí koordinátorka projektu Martina Střížová.

Zajímavostí letošního ročníku je zastávka v Senátu Parlamentu ČR, kde cyklisty přivítal jeho předseda a rovněž účastník několika minulých ročníků Na kole dětem Miloš Vystrčil. Do dalších etap, které následují, se zapojí i další známé osobnosti: Bývalý profesionální handicapovaný cyklista Jiří Ježek, legendární čeští chirurgové Pavel Pafko a Jan Pirk nebo bývalý hokejista Jakub Voráček.

Peloton cyklistů v čele s Josefem Zimovčákem, zakladatelem této dobročinné iniciativy a známým velocipédistou, který je zároveň dlouholetým pojišťovacím poradcem MetLife na pobočce v Hodoníně, vyrazil na trasu dlouhou 1 182 kilometrů napříč Českou republikou 29. května ze středočeské obce Družec.

Tour je rozdělena do prologu a deseti etap, z nichž nejkratší měří 64 kilometrů a nejdelší 133 kilometrů. Počítá se s 60 zastávkami například v Praze, Pardubicích, Bruntále, Ostravě, Prostějově, Brně, Velkém Meziříčí, Třebíči, Znojmě nebo Hodoníně. Cyklojízda projede celkem 332 obcí a zakončena bude 8. června v jihomoravských Vrbicích.

Zapojit se do projektu a podpořit jej tak, lidé mohou několika způsoby: Přispěním částky na konto veřejné sbírky nadačního fondu Na kole dětem 107-484410267/0100, zakoupením trika nebo jiného propagačního předmětu, aktivní účastí v rámci cyklotour a zaplacením startovného v dobrovolné výši. Mimo hlavní cyklojízdy se po celý rok koná řada doprovodných akcí. Podrobný harmonogram je k nalezení na webových stránkách projektu.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB