Mezinárodní den gramotnosti: Nadace Emirates Airline Foundation a partnerské projekty podporující gramotnost a vzdělání

Nezisková charitativní organizace Emirates Airline Foundation, která poskytuje humanitární, filantropickou pomoc a dlouhodobě se zaměřuje na děti v nouzi, se připojuje k letošní podpoře Mezinárodního dne gramotnosti. Prostřednictvím partnerských projektů a nevládních organizací podporuje snahy o zlepšení gramotnosti mládeže a zajištění přístupu ke vzdělání znevýhodněným dětem po celém světě.
Nadace v současné době podporuje 14 projektů v devíti zemích – na snímku projekt IMPACT Girls Education v Indii. Ilustrační foto: Emirates Airline Foundation

Sir Tim Clark, předseda nadace Emirates Airline Foundation řekl: „Gramotnost a vzdělání jsou pilíři prosperující společnosti a lepších zítřků. Zajištění přístupu k základnímu vzdělání znevýhodněným dětem je naše priorita od prvopočátku. Díky štědré podpoře našich zákazníků a zaměstnanců a prostřednictvím partnerských projektů jsme byli schopni pomoci tisícům mladých lidí na celém světě a budeme v tom pokračovat i nadále.“

Od svého založení v roce 2003 podpořila nadace více než 50 projektů a nevládních organizací, včetně 11 organizací, které se zaměřují primárně na programy gramotnosti. Mezi ně patří například projekt IMPACT Girls Education v Indii, školka a škola Little Prince Nursery and Primary School a chlapecké centrum Starehe Boys‘ Centre v Keni nebo škola Externato São Francisco de Assis v Brazílii.

  • Od roku 2015 podporuje nadace projekt IMPACT Girls Education v jejím poslání vzdělávat mladé dívky v Indii. Nadace hrála zásadní roli při zřizování 100 nových vzdělávacích center po celé zemi, které poskytují základní vzdělání přibližně třem tisícím dívek v 11 státech.
  • V Keni podporuje nadace dvě nevládní organizace – školku a školu Little Prince Nursery and Primary School, která poskytuje mateřské a základní vzdělání pro více než 400 znevýhodněných dětí ze slumu Kibera. Dále chlapecké centrum Starehe Boys´ Centre, kde poskytuje stipendia, díky kterým děti dosáhnou na kvalitní vzdělání.
  • Nadace sehrává také zásadní roli při distribuci stravovacích programů ve školce a škole Little Prince Nursery and Primary School, čímž přímo přispívá k lepší školní docházce a lepším studijním výsledkům.
  • Od roku 2017 podporuje nadace školu Externato São Francisco de Assis v Brazílii, mimo jiné darovala škole počítače a financovala školní výdaje.

Pod záštitou Jeho Výsosti šejka Ahmeda ibn Saída Al Maktúma, předsedy a generálního ředitele skupiny Emirates Group a letecké společnosti Emirates, se nadace Emirates Airline Foundation zasazuje o zlepšení životní úrovně a podporu nejzranitelnější populace, dětí v nouzi, bez ohledu na zeměpisné, politické nebo náboženské hranice. Nadace v současné době podporuje 14 projektů v devíti zemích.

Více informací naleznete na The Emirates Airline Foundation.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB