Mezinárodní odbornou společnost oční chirurgie poprvé povede lékař z východní Evropy

Světově uznávaný oční chirurg Pavel Stodůlka byl zvolen prezidentem Americko-evropské odborné společnosti očních chirurgů (AECOS). Funkci slavnostně převzal 12. června na sympoziu v belgických Antverpách. V čele prestižní oftalmologické organizace bude Stodůlka působit následující dva roky.
Do prezidentského křesla Mezinárodní odborné společnosti oční chirurgie usedne česká kapacita Pavel Stodůlka. Foto: Gemini

Společnost AECOS se věnuje vzdělávání a inovacím v oční chirurgii již více než deset let. Mimo jiné pořádá i významné oftalmologické kongresy s mezinárodní účastí. Ty se pořádají vždy jedenkrát ročně v Evropě a dvakrát v USA. Společnost sdružuje špičkové oční chirurgy z univerzitních i privátních pracovišť, zástupce průmyslu, investory a významně přispívá k rozvoji oční chirurgie. Do jejího čela vůbec poprvé v její historii usedne lékař z postkomunistické části Evropy.

„Zvolení do čela tak významné společnosti, která se podílí na rozvoji oční chirurgie a vzdělávání očních lékařů, je pro mě nesmírnou ctí a zároveň důkazem toho, že česká oční chirurgie je ve světě respektována i mezi těmi technologicky nejvyspělejšími zeměmi. Jedním z cílů mého působení ve funkci bude nejen předání zkušeností kolegům v rámci pořádaných kongresů, ale také načerpání nových poznatků a sledování nejnovějších trendů, technologií a postupů a jejich předání českým kolegům tak, aby se operace zraku staly pro pacienty ještě bezpečnější a komfortnější. Ve své funkci bych mimo jiné chtěl navázat a udržet vysokou kvalitu kongresů a vzdělávacích činností organizace,“ řekl Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini, který je členem i jiných významných českých a evropských společností, například Evropské společnosti kataraktových a refrakčních chirurgů (ESCRS).

Společnost mimo jiné uděluje granty pro výzkum a vývoj inovací v oční chirurgii. Pavel Stodůlka jako nový prezident AECOS vyhlásil v rámci kongresu v Antverpách výsledky minulého grantu, který se věnoval syndromu suchého oka. Taktéž vyhlásil vítěze pro letošní rok. Grant poslouží pro výzkum nové operační metody keratokonu. Mimo jiné zaznělo mnoho podnětných přednášek s tématy jako umělá inteligence či trendy v oftalmologii, nové lasery pro oční operace či postavení žen v oční chirurgii.

Prezidenta AECOS Europe volí evropský výbor, který má 17 členů, Pavel Stodůlka byl zvolen jasnou většinou. „Pavel Stodůlka je výborný chirurg, inovátor a pravidelně přispívá do odborného programu kongresů AECOS. Ve svém čele tak budeme mít nejen skvělého specialistu, ale také poprvé prezidenta z postkomunistické části Evropy, která byla oddělena od zbytku Evropy a USA do pádu železné opony přesně před 30 lety. Přesto tato část Evropy historicky významně přispívala k vývoji medicíny,“ řekl po jeho zvolení německý oční chirurg a univerzitní profesor Burkhard Dick, MD, PhD.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB