Michal Čarný končí ve vedení českého a slovenského Mastercardu

Personálie
Generální ředitel společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko Michal Čarný se rozhodl po sedmi letech své působení ve vedení společnosti neprodloužit a zaměřit se na nové kariérní příležitosti. Jeho mandát tak 31. srpna 2023 skončí, informovala česká pobočka nadnárodní technologické společnosti v oboru zprostředkování plateb.
Michal Čarný končí ve vedení českého a slovenského Mastercardu. Foto: Jan Zátorský

Jsem rád, že se během mého působení na pozici generálního ředitele podařilo nejen upevnit spolupráci s tradičními partnery Mastercard z oblasti bankovnictví, ale také ji dále rozšířit na retailové obchodníky, technologické společnosti, fintech hráče a také veřejný sektor.

„Po sedmiletém působení v oblasti platebních karet se nyní chci zaměřit na jiné výzvy mimo toto odvětví,“ uvedl Michal Čarný ke svému rozhodnutí. Ve společnosti Mastercard nejdříve pracoval jako ředitel rozvoje obchodu pro Česko, Slovensko a Rakousko a během posledních čtyř let jako generální ředitel zodpovědný za český a slovenský trh.

PSALI JSME:
Petr Jarůněk odchází z pozice generálního ředitele Fincentrum & Swiss Life Select

Před příchodem do Mastercard Čarný působil ve společnosti Roland Berger Strategy Consultants, kde vedl poradenské projekty se zaměřením na finanční služby a telekomunikační sektor. Pracoval s klienty napříč mnoha regiony včetně střední a východní Evropy, západní Evropy, jižní Evropy a Blízkého východu. Působil také v jihovýchodní Asii a Číně.

I po ukončení svého působení ve společnosti Mastercard zůstává Michal Čarný členem redakční rady odborného časopisu Bankovnictví, poroty prestižního hodnocení Mastercard Banka roku a mentorem v rámci aktivit start-upového akcelerátoru StartupYard.

PSALI JSME:
Tomáš Pardubický rezignoval na post v dozorčí radě v Moneta Money Bank

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Bojíme se nedostatku peněz v důchodu, tvrdí většina Čechů

Průzkum
Jen o něco málo více než třetina obyvatel České republiky, kteří dosud nedosáhli důchodového věku, se neobává nedostatečného finančního zajištění v důchodu. Více než tři pětiny tvrdí, že strach mají. Vyplývá to z výsledku šetření, které redakci FAEI.cz poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).