Miliardové zisky za první pololetí oznámily také Komerční banka a ČSOB

Miliardové zisky za první letošní pololetí minulý týden ohlásily další dvě v Česku působící banky: Francouzi (Société Générale) majoritně vlastněná Komerční banka a Belgičany (KBC Group) ovládaná skupina ČSOB. Čistý zisk „Komerčky“ vzrostl o 62,3 procenta na 8,3 miliardy korun, zatímco u „Čobky“ čistý zisk dosáhl 10,1 miliardy korun a byl tak meziročně vyšší o 52 procent.
Kapitálová pozice je silná a likvidita vynikající, oznámila skupina ČSOB v tiskové zprávě. Kapitálový poměr Tier 1 byl na konci prvního letošního pololetí 18 procent. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Nedávno jsme informovali o tom, že Česká spořitelna, spadající pod rakouskou finanční skupinu Erste Group Bank, za letošní první pololetí zvýšila čistý zisk o 23,9 procenta na 1,14 miliardy eur (28,1 mld. Kč). Meziroční růst zisků za první pololetí letošního roku oznámila také italská UniCredit Bank s čistým ziskem ve výši 4,2 miliardy korun a rakouská Raiffeisenbank, která vrostl čistý zisk na tři miliardy.

Skupina KB informovala, že celkový objem úvěrů, které poskytla, meziročně stoupl o 8,7 procenta na 769,4 miliardy korun. Celkový objem běžných klientských vkladů se ve skupině se meziročně zvýšil o 2,7 procenta na 1 024,3 miliardy korun. Objem aktiv klientů skupiny v podílových fondech, penzijním spoření a životním pojištění narostl o 4,8 procenta na 205,6 miliard korun.

Skupina ČSOB uvedla, že celkový objem úvěrů za první letošní pololetí dosáhl 871 miliard korun a byl tak meziročně o osm procent vyšší. Objem úvěrů na bydlení dosáhl 500 miliard korun, což znamená meziroční nárůst o šest procent. Objem celkových klientských vkladů narostl meziročně o pět procent na 1 177 miliard korun, přičemž vklady celkem dosáhly 1 400 miliard, meziročně o 21 procent více.

PSALI JSME:
Bankám letos roste čistý zisk o desítky procent. Před pandemií to byla procenta

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

V Aeru Vodochody proběhla „letecká svatba“

Ke klíčovému milníku ve výrobě nového českého proudového cvičného letounu L-39NG došlo v úterý v areálu Aera Vodochody. K „leteckému oltáři“ se dostavily trup a křídlo prvního sériového kusu. Jejich propojení je …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Vánoční symboly za pět prstů

Poradna
Polovina adventu za námi a vy pořád počítáte? Jak letošní Vánoce finančně utáhnout, co oželet a kde ušetřit? Jestli vás napadlo, že tentokrát pořídíte takříkajíc za pět prstů tradiční vánoční symboly, tedy stromek a kapra, pak vám můžeme poradit, že to není dobrý nápad, jak si finančně pomoci. Raději omezte punč a rohlíčky.