Mistrovství náctiletých vývojářů má tři vítěze – vymyslet užitečné apky jim trvalo 24 hodin

Vynikají v informatice, baví je programovat a jejich nápady budou nejspíš formovat životy nás všech. Mladé technologické mozky z celého Česka se v půlce května sešly na soutěžní akci AT&T HACKATHON Junior v Brně. S pomocí technologií řešily výzvy zaměřené na digitální budoucnost.
Celorepublikovou soutěž středoškoláků v programování a řešení technických problémů uspořádalo brněnské AT&T ve spolupráci s neziskovou organizací JA Czech už popáté. Ilustrační foto: JA CZECH

Celorepublikovou soutěž středoškoláků v programování a řešení technických problémů uspořádalo brněnské AT&T ve spolupráci s neziskovou organizací JA Czech už popáté. V prostorách Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví se 16.-17. května utkalo 74 mladých IT nadějí. Maximálně pětičlenné skupinky středoškoláků měly za úkol vymyslet a prezentovat odborné porotě vlastní projekt z oblastí „chytré město“, udržitelnost/EcoTech, kreativní průmysl nebo digitální propast.

„Tito studenti jsou budoucností vývojářských firem. Vnímají možnosti digitálního světa daleko za hranicí běžných uživatelů. U počítačů netráví dlouhé hodiny proto, aby si hráli, ale aby objevovali. Viděli jsme celkem 16 středoškolských týmů, které během 24 hodin od stolu navrhly vlastní aplikace a technické prototypy, zvyšující kvalitu života širokým skupinám lidí,“ uvedl Petr Novák, Product Owner ze společnosti AT&T GNS Czech Republic.

Dva dny vkuse a s minimálním odpočinkem byli účastníci hackathonu ponoření do svých projektů, přesto byla akce nabita nápady a energií. Na místě měli soutěžící k dispozici mnoho různých technologií, zařízení i programů, s jejichž využitím jim pomáhali zkušení odborníci z AT&T a partnerských firem.

„Potvrdilo se, že potenciál středoškoláků v oboru IT je obrovský a i když je soutěž svou intenzitou náročná, získané kontakty a zkušenosti stojí za to. Letos poprvé vybrala porota složená z IT a byznys profesionálů tři absolutní vítěze bez dalšího pořadí, všechny tři týmy získaly voucher na zakoupení elektroniky dle vlastního výběru v hodnotě 15 tisíc korun. Oceněna byla také práce dalších tří týmů v kategoriích nejlepší prezentace, nejlepší nápad a nejlepší technické řešení,“ popsal Martin Smrž, ředitel vzdělávací organizace JA Czech.

Velký podíl na úspěchu akce měli její partneři, kteří se aktivně podíleli na celém průběhu dvoudenního programu. „

Ve spolupráci s organizátory letos vypsalo dvě témata pro soutěžící i město Brno a jsem ráda, že hned tři týmy si pro svůj 24hodinový pracovní maraton vybraly jedno z nich. Velmi příjemně mě překvapily zejména dvě skupiny, které pracovaly na vylepšení e-shopu městských služeb Brno iD. Bylo úžasné sledovat, jak v krátkém čase středoškoláci dokáží uchopit obtížné zadání, připravit funkční řešení a nakonec je odprezentovat porotě. Vysoká kvalita jejich práce pro mě byla o to překvapivější, že se akce účastnili i studenti prvních ročníků,“ uvedla za město Brno jeho uvolněná zastupitelka pro oblast inovací a spolupráci s výzkumnými organizacemi Anna Putnová.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Proč otcové nedostávají výchovné?

Poradna
Mohl by to být docela dobrý nápad, jak k důchodu získat pár stovek měsíčně navíc. Od ledna je totiž k penzi přiznáváno tzv. výchovné ve výši 500 Kč za každé vychované dítě a zmíněný nápad spočívá v tom, aby si o toto přilepšení zažádal otec v rámci např. předčasného důchodu. A nikoli obvykle mladší matka, kterou penze čeká až za několik let, během nichž by výchovné nebylo vypláceno ani jednomu z rodičů.