Modernizace průmyslu na Sokolovsku. Skupina Accolade a Sokolovská uhelná podepsaly memorandum o spolupráci

Skupina Accolade a Sokolovská uhelná podepsali memorandum o spolupráci a nastavení společného postupu při přípravě a celkové výstavbě nových průmyslových zón pro moderní podnikání na Sokolovsku. První nájemci by prostory pro logistiku, e-commerce a lehkou výrobu mohly začít obsazovat již v roce 2022.
Ilustrační foto: První budovu v parku Accolade v revitalizovaném areálu chebských strojíren využívá od června REAL digital

Partnerství významného regionální zaměstnavatele a investiční skupiny, která působí již na čtyřech trzích EU, má za cíl kvalitně připravit Sokolovsko na modernizaci a rozvoj udržitelného průmyslu.

„V uplynulých letech jsme provedli základní přípravu ploch pro průmyslové zóny, ale záměrně jsme dosud nešlapali na plyn, protože v regionu byla rekordně nízká nezaměstnanost. V návaznosti na propad ekonomiky zaviněný šířením nákazy COVID-19 a s chystanými změnami v uhelné energetice však cítíme, že je nutné modernizaci průmyslu v kraji urychlit, a tím zajistit dobře placenou a kvalifikovanou práci jak pro stávající obyvatele, tak především pro další generace. Chceme, aby mladí lidé na Sokolovsku měli nějakou perspektivu a nebyli nuceni odcházet za prací. Věříme, že právě toto je jedna z cest, jak můžeme situaci aktivně, koncepčně a dlouhodobě řešit. Jsme rádi, že jsme pro to našli prověřeného a schopného partnera,” uvedl Jaroslav Rokos, předseda dozorčí rady a jeden z akcionářů Sokolovské uhelné.

Obě společnosti prezentovaly zástupcům města Sokolov a Karlovarského kraje zvažované záměry a definitivní podoba partnerství a dalších kroků bude stvrzena smlouvou v průběhu léta. Ještě v tomto roce by pak měla být zahájena projekční příprava včetně územních rozhodnutí a v roce 2021 by mohly začít fyzické práce na zasíťování jednotlivých pozemků. První fáze výstavby hal pro nájemce pak při standardním schvalovacím procesu začne do dvou let.

„Na Karlovarsku investujeme už šestým rokem a musím říci, že se za tu dobu kraj neskutečně posunul a v našich očích dnes patří mezi jedny z nejatraktivnějších lokalit pro rozvoj moderního průmyslu v celé střední Evropě. Poslední měsíce ukázaly, že kvalitní infrastruktura pro podnikání může za jakékoli situace zaručit chod ekonomiky a je logické, že potřeba prostor pro odvětví, jako jsou lehká výroba, e-commerce a logistika, bude i nadále růst. Zvlášť v době pandemie a karantén je zásobování nás všech extrémně důležité. Je čas se znovu začít prát s rostoucí nezaměstnaností, což na Sokolovsku spojíme s přeměnou území, která byla úplně nebo částečně zasažena těžbou,“ dodal Milan Kratina, CEO skupiny Accolade.

Podpis memoranda a spolupráci Sokolovské uhelné se skupinou Accolade hodnotí kladně sokolovská starostka Renata Oulehlová. Poznamenala, že projekt těchto dvou významných podnikatelských subjektů může být cestou, jak eliminovat negativní dopady plynoucí z končící těžby uhlí. „Vítáme každou aktivitu, která zabrání sociálním otřesům a zajistí zaměstnanost v regionu,“ dodala starostka.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nocleh jako v pohádce

Už jste někdy nocovali ve vysokohorské chatě, která dřív sloužila jako místo, kde se schovává krmivo pro kravičky?

Jak zlikvidovat společnost bez stresů a právně správně

Potřebujete ukončit své podnikání, které již nefunguje, a chcete, aby vše bylo po právní a obchodní stránce v pořádku? V mnoha případech vám totiž povrchní znalost účetních, právních a daňových úkonů nestačí a je …

Znáte všechny výhody a nevýhody hypotéky?

Vlastní bydlení je snem každého a téměř každý Čech si jej chce splnit. Bohužel si jen málokdo může dovolit koupit vysněnou nemovitost za své. Domov je základní potřebou každého z nás, a proto není vhodné odkládat …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Lidé vyhodí 13krát víc potravin, než si myslí

Analýza
Unikátní výzkum v Brně ukazuje, kolik potravin lidé nespotřebují a vyhodí do popelnice. Výsledky ukazují, jak zkreslené mají domácnosti představy o plýtvání jídlem. V koši totiž skočí až třináctinásobně více pečiva, zeleniny nebo ovoce, než si lidé myslí.
Rolovat nahoru