Moneta spustila první kolo letošních grantů, rozdělila přes milion korun

Celkem 17 neziskových organizací si mezi sebe v rámci jarního kola letošního grantového programu rozdělí 1,2 milionu korun. O finanční podporu si během dubna zažádalo celkem 95 organizací s žádostmi o objemu přesahujícím 15,6 milionu. Neúspěšní žadatelé mají šanci opět na podzim, kdy bude banka jako už tradičně vypisovat druhé kolo letošní grantové podpory.
Celkem 17 neziskových organizací si mezi sebe v rámci jarního kola letošního grantového programu rozdělí 1,2 milionu korun. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Mezi neziskové organizace, které Moneta v rámci grantového programu rozdělila, spadají projekty ze sociální sféry nebo organizace poskytující hospicovou péči.

Banka podpořila například Klub nemocných cystickou fibrózou na nákup speciálních inhalátorů a antivirových nákrčníků pro děti ze sociálně slabých rodin, nebo Diakonii ČCE – středisko Západní Čechy, která díky grantu dokončí bezpečné a zdravé bydlení pro své klienty v s mentálním postižením a autismem.

Hospic sv. Zdislavy zase z poskytnutého grantu bude moci dokoupit sady bezdrátového signalizačního systému pro větší bezpečí a dosažitelnost klientů v případě náhlé nevolnosti.

Další hospice Moneta podpořila financemi na nákup nezbytných pomůcek a vybavení, jakými jsou antidekubitní matrace, invalidní vozíky, rehabilitační pomůcky nebo polohovací lehátka.

Unikátní podmínkou pro získání grantu je, aby si žádost dané neziskové organizace „osvojil“ některý ze zaměstnanců banky. Ten se následně stane jejím ambasadorem a danou žádost musí obhájit u grantové komise. Grantový program vyhlašuje Moneta již od roku 1996.

Kromě grantového programu podporuje Moneta potřebné také prostřednictvím svého projektu Mon Help, v němž prostřednictvím organizací Fórum mobilních hospiců, SOS Dětské vesničky a Diakonie ČCB věnuje hmotnou pomoc v podobě nepotřebných firemních automobilů, IT techniky a nábytku.

V rámci tohoto projektu vloni banka věnovala pro charitativní účely částku 17,3 milionů korun a za tuto svou aktivitu získala ocenění Zodpovědná banka roku 2022.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Proč otcové nedostávají výchovné?

Poradna
Mohl by to být docela dobrý nápad, jak k důchodu získat pár stovek měsíčně navíc. Od ledna je totiž k penzi přiznáváno tzv. výchovné ve výši 500 Kč za každé vychované dítě a zmíněný nápad spočívá v tom, aby si o toto přilepšení zažádal otec v rámci např. předčasného důchodu. A nikoli obvykle mladší matka, kterou penze čeká až za několik let, během nichž by výchovné nebylo vypláceno ani jednomu z rodičů.