MONETA zakládá nadaci, pomůže oddlužit klienty v extrémních případech nouze

Klienti Skupiny MONETA, kteří se ne vlastní vinou ocitnou v extrémním případě finanční tísně a akutní nouze, budou moci zhruba od druhého čtvrtletí 2021 požádat o částečné či úplné odpuštění svých finančních závazků. Pomůže jim v tom Nadace MONETA, jejíž založení bankovní skupina dnes oznámila.
Pomoc vznikající nadace bude určena například nezletilým dětem, které v rámci dědického řízení zdědí po svých zemřelých rodičích půjčku, hypotéku nebo komerční úvěr. Ilustrační foto: Depositphotos.com

„MONETA je od počátku svého vzniku vždy připravena pomoci těm svým klientům, kteří o to stojí. Nadace bude primárně sloužit těm, kteří o to nejenom stojí, ale jejich tíživou situaci způsobila například tragická událost v rodině nebo jiné neočekávané neštěstí. Typickým příkladem klienta, kterému bude pomoc vznikající nadace určena, jsou například nezletilé děti, které v rámci dědického řízení zdědí po svých zemřelých rodičích půjčku, hypotéku nebo komerční úvěr,“ uvedl v této souvislosti předseda představenstva Tomáš Spurný.

Na činnost nadace bude dohlížet Správní rada, o samotných žádostech o oddlužení by pak měla rozhodovat tříčlenná komise. „Ta bude sestávat z externích expertů, nebude v nich tedy zastoupen nikdo z představitelů banky. Tyto vhodné experty nyní hledáme,“ uvedl Tomáš Spurný. První žádosti by mohli klienti začít podávat na jaře příštího roku, kdy by nadace měla začít fungovat.

„V tuto chvíli probíhá nutná legislativní administrace celého tohoto kroku. Pro nadaci také hledáme vhodné jméno tak, aby reflektovala svůj účel a také samotné poselství či misi,“ doplnila mluvčí Skupiny MONETA Zuzana Filipová s tím, že jak členy nadační komise, tak samotné správní rady společně s přesným postupem podávání a schvalování budoucích žádostí představí banka během prvních tří měsíců roku 2021.

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Antigenní testy jednou týdně jsou fajn, ale nezachytí počátek covidu

Rozhovor
Odborníci kritizují antigenní testy, protože ze své povahy nemocné primárně na vrcholu infekce, ale nezachytí počáteční stádium. „Nejen naši odborníci preferují raději PCR testy, které jsou přesnější, protože přímo detekují přítomnost virové RNA a odhalí tak nákazu již mnohem dříve,“ říká v rozhovoru pro FAEI.cz šéfka krevních laboratoří Synlab Kateřina Bílly Danyšová.
Rolovat nahoru